Осіння презентація Apple – традиційна подія, що відкриває не лише цикл продуктових оновлень компанії, а й розпочинає «технологічну осінь», знану як Techtember & Techtober (Technology + September/October). Всі представлені у вівторок продукти працюватимуть «із коробки» на iOS 17 та watchOS 10 – нових версіях операційних систем, представлених на Worldwide Developers Conference 2023 цього червня.
Аудиторія Apple дуже різноманітна, а світове охоплення – безпрецедентне. Компанія пропонує як бюджетні SE-моделі смартфонів та годинників, так і Pro- та золоті (перші Apple Watch мали версію корпусу з 18-каратного рожевого чи жовтого золота). На її iPhone знімають голлівудські фільми й, водночас, їх використовують просто як «дзвонилку».
Переваги продуктів компанії Apple й особливість її «диктатури» у підході – себто чітких меж функціоналу, підтримуваних стандартів тощо – у тому, що компанія має змогу надавати й гарантувати безумовну якість – як hardware, так і software.
Завдяки цьому Ви можете використовувати свій iPhone в обсязі, необхідному Вам. Кожна з функцій буде зручною і потужною – якщо вона (вже) є – отже, вона найкраща на ринку. Ваш iPhone, починаючи з 7-8 моделі, вірогідно, переживе місяці занурення під воду (за сприятливих умов) – відтак точно переживе навмисне занурення та зйомку чи просто зливу. Ваш Apple Watch сам зрозуміє, коли Ви почали тренування чи коли (хай би це ніколи не знадобилося) потрапили в аварію, впали на лижах чи наближається серцевий напад.
Сьогодні ми розповімо докладніше про те, що цього тижня показала Apple і що ця «жага чудес» означає для Вас, ким би і де б Ви не були:
Apple Watch
Series 9 (41 мм та 45 мм) та Ultra 2 (49 мм)
Apple Watch Series 9
Що означає «серія» у назві годинників
Apple представила Apple Watch як модний та фітнес-аксесуар до iPhone у 2014-му. Перша модель «розумних» годинників так і називалася – Apple Watch – і продавалася у 2015 році. У 2016-му, на черговій осінній презентації, компанія показала Series 2, внісши зміни у першу модель і перейменувавши її на Series 1. Акцент було зміщено на «пристрій для здорового способу життя» та всі «розумні» функції у ньому, які продовжували робити пристрій все більш самостійним із кожним роком.
Таким чином, наявна розбіжність у нумерації годинників та ОС для них. Наступного року буде представлена «ювілейна» Х (10) модель зі значними змінами, проте вже днями стане доступною до оновлення watchOS 10 із, так само, значним переосмисленням функцій та інтерфейсу.
Цікаво, що із нумерацією iPhone підхід компанії був протилежним: у січні 2007-го було представлено (перший) iPhone – він був радше підтвердженням концепту, ніж загальнодоступною моделлю. Такою став iPhone 3G (названий так, бо підтримував 3G-звʼязок), показаний на WWDC 2008. Від цієї моделі почалася нумерація, використавши цифру 3 як номер моделі (вважається, що їй передувало насправді дві тестові моделі, що й обійняли технічні позиції № 1 та № 2).
За допомогою Apple Watch на watchOS 10 Ви тепер можете бачити усі дані щодо власного здоровʼя прямо на своєму запʼясті, включно із психічним здоровʼям – раніше були доступними лише відстеження циклу, серцебиття, прийому ліків, сну та фізичної активності. Покращені чипсети дають змогу шукати Ваш iPhone з Точним пошуком (на утричі більшій відстані) чи керувати музикою на колонках HomePod прямо з Apple Watch, а також швидше сплачувати, відчиняти двері – за допомогою NFC – тощо.
Чип годинника, фактично, не оновлювався із Series 6 – не було необхідності, адже функціонал ОС працював бездоганно, а таких стрімких інновацій у технології виробництва чипсетів і процесорів не відбувалося (лише додавалися датчики моніторингу здоровʼя). Проте із приходом watchOS 10 оновлення стало необхідним, і чип S9 SiP (System-in-Package, все в одному) значно швидше за попередників.
Новий процесор працює на 60% швидше зі швидшою на 30% графікою та чотирма новими Neural Engine. Ці «нейронні двигуни» та нова потужність процесора означають не лише блискавичну роботу системи, а й обробку основних голосових команд Siri на базі власної мовної моделі Apple (про які ми повідомляли раніше і яку було зазначено на презентації) та диктування прямо на пристрої. Ваш годинник реагуватиме на команди не лише на 25% швидше, а й не потребуватиме інтернет-зʼєднання для розпізнавання й виконання команд.
Подібний жест раніше був у меню Acessibility для людей з особливими потребами у межах функціоналу AssistiveTouch, а тоді був представлений на Apple Vision Pro, тепер – стає основною «фічею» цьогорічного пристрою і справді зручним для використання:
Apple Watch Ultra 2
Цьогоріч годинники стали ще більш «ультра»: пікову яскравість дисплея з 2000 ніт збільшено до 3000 ніт зі збереженням 36 годин роботи від одного заряду акумулятора – цей показник збільшено до 72 (із 60) годин у режимі низького електроспоживання. На практиці годинник тримається ледь не вдвічі довше, ніж себе «страхує» компанія, надаючи мінімально очікуваний показник.
Більшість функціоналу збережена з минулорічної моделі, а оновлення включають і ті, що зʼявилися у Series 9.
Apple Watch Ultra витримують температури від -20°C до +55°C (звичайні Apple Watch працюють за температури від 0°C до +35°C), висоту відносно рівня моря від -500 м до +9000 м в активній роботі та занурення до 40 метрів (за стандартом EN 13319), при цьому водонепроникним годинник залишиться на глибині до 100 метрів (WR100).
Міцність сертифікована за військовим стандартом MIL-STD-810H. Підтримується низка спеціалізованих застосунків та зовнішніх аксесуарів.
Крім того, вперше з Series 5 обсяг вбудованої памʼяті (для завантаження застосунків та офлайн-аудіо вмісту тощо) збільшено – з 32 Гб до 64 Гб – на обох цьогорічних моделях.
Ці годинники мають подвійний GPS (стандартів L1 та L5 – найновішого) зі спеціальним алгоритмом позиціонування. У разі занурення глибше ніж на 1 метр глибиномір автоматично вмикає режим фрідайвінгу і вмикає «Гідрозамок», який потім акустичною хвилею допомагає вибити воду з отворів корпусу.
Ці годинники все так само відстежують Ваше серцебиття, повідомляють про зміни у ритмі серця і дають змогу провести медичне ЕКГ прямо на пристрої, міряють рівень кисню у крові та температуру тіла – як і Series 9.
iPhone 15
iPhone 15 (Plus) та iPhone 15 Pro (Max)
iPhone 15 та iPhone 15 Plus
Новина року – iPhone тепер на USB Type-C! Цьогорічна модель «успадкувала» Dynamic Island та камери від минулорічних iPhone 14 Pro, а також чип A16 Bionic: 16 мільярдів транзисторів, збільшення пропускної памʼяті на 50%, 17 трильйонів операцій на секунду у Neural Engine – ця модель успадкувала найпотужніший (минулого року) чип у смартфоні на ринку.
iPhone 15 має Super Retina XDR дисплей із підтримкою Dolby Vision, а також пікову яскравість екрана у 1600 ніт (2000 ніт, коли сонячно, – удвічі більше, ніж iPhone 14). Розмір екрана залишився без змін – 6,1" та 6,7" для iPhone Plus.
У цьогорічних моделей збільшені акумулятори (ProIT наводив відповідні чутки у липні), проте зі збільшенням потужності це означає відсутність змін реального строку роботи від одного заряду – Apple вимірює їх за тривалістю безперервного відтворення відео – 20 та 26 годин як в iPhone 15 та iPhone 15 Plus, так і в iPhone 14 та iPhone 14 Plus (відповідно).
У цієї моделі, а також двох попередніх тепер зʼявилася можливість переносити фокус на світлині у пост-обробці прямо у галереї (минулого року ця функція була представлена в режимі «Кінематограф» для відео на Pro-моделях). Telephoto-камера тепер має також оптичне наближення (точніше, 1х стало віддаленням), за рахунок чого вперше стандартна модель має, фактично, три варіанти лінз, а також цифрове наближення до 10 разів (iPhone 14 підтримував до 5).
Основна камера на 48 МП робить 24 МП-знімки, обʼєднуючи 4 пікселя в 1 для отримання якнайбільшої кількості світла (12 МП-шар знімку), і знімаючи кожним пікселем окремо (48 МП-шар) для найращої деталізації.
Характеристики: iPhone 15 (Plus) проти iPhone 14 (Plus)
Обсяг вбудованої памʼяті: 128, 256 та 512 Гб (без змін).
Параметри:
147,6 мм х 71,6 мм (iPhone 15) проти 146,7 мм х 71,5 мм (iPhone 14) – дещо вище і ширше.
160,9 мм х 77,8 мм (iPhone 15 Plus) проти 160,8 мм х 78,1 мм (iPhone 14 Plus) – дещо вище, проте вужче.
Вага: легше.
171 грам (iPhone 15) проти 172 грамів (iPhone 14).
201 грам (iPhone 15 Plus) проти 203 грамів (iPhone 14 Plus).
Дисплей: більший за рахунок переходу з «брови» на Dynamic Island.
2556-на-1179 пікселів (iPhone 15) проти 2532-на-1170 пікселів (iPhone 14) – 460 ppi, пікселів на дюйм (без змін).
2796-на-1290 пікселів, 460 ppi (iPhone 15 Plus) проти 2778-на-1284 пікселі, 458 ppi (iPhone 14 Plus).
Камера:
Основна – 26 мм (без змін), 48 проти 24 мегапікселів із діафрагмою ƒ/1,6 проти ƒ/1,5
Надширококутна – 13 мм, 12 мегапікселів, діафрагма ƒ/2,4 – без змін.
Додано: спеціальне покриття лінз для зменшення відблискувань.
Відтворення відео: підвищено максимальну якість виведення відео з 1080p до 4K HDR через вбудований Display Port, що використовується в ПК від Apple, у USB-C чи через USB-C AV адаптер, що продається окремо.
Модем: додано підтримку надшвидкого діапазону 5G NR mmWave.
iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max
У доповнення до змін у базовій моделі iPhone 15 Pro став першим смартфоном Apple, що отримав титановий корпус (ззовні, всередині залишається алюміній зі спеціально розробленого міцного злиття металів від Apple). Завдяки цьому більш заокруглений відносно минулих «моделей-цеглинок» корпус є не лише найміцнішим в історії (Titanium Grade 5 – той самий, з якого будують марсіанські ровери), а й найлегшим. Ця модель має ProMotion-дисплей із частотою оновлення до 120 Гц/с (iPhone 15 все ще має 60 Гц/с) із найтоншими в історії рамками – 1,55 мм проти попередніх 2,2 мм.
Новий чип збудований, як ми і повідомляли з чуток раніше, на 3-нанометровій архітектурі – це всього 12 силікон-атомів між транзисторами. Завдяки цьому зменшується тепловтрата і збільшується швидкість, у тому числі завдяки фізичній близькості транзисторів. У номінальних показниках це означає швидше на 20% GPU (у якого стало 6 замість 5 ядер), на 10% high-performance CPU, а також удвічі швидший Neural Engine (35 трильйонів операцій на секунду).
Чому базові моделі iPhone оновлюються не так, як Pro
Декілька моделей тому Apple припинила випуск нового чипу для всієї лінійки iPhone – до цього варіантів вибору між кількома моделями спершу узагалі не було (до iPhone 6 та iPhone 6 Plus), тоді вона була лише у розмірі (до iPhone 7 та iPhone 7 Plus), тоді у форм-факторі (iPhone 8 та iPhone 8 Plus й iPhone X – «десять»), і вже тоді за всіма характеристиками (з iPhone 11, iPhone 11 Pro та iPhone 11 Pro Max).
Із провалом продажів iPhone 12-13 mini Apple зупинилася на стабільній (наразі) лінійці продуктів: iPhone N, iPhone N Plus, iPhone N Pro та iPhone N Pro Max, де N – це номер моделі, а Plus і Max здебільшого відповідають лише за фізично більший корпус, відтак, екран і батарею. Проте з такою кількістю різних моделей пристроїв, які компанія випускає щороку, питання вирізняти їх постало гостро, як ніколи.
Останньою моделлю, що мала один чип, став iPhone 13 – уся лінійка працювала на A15 Bionic (на ньому, до речі, працює й iPad mini 6, а також приставка Apple TV 4K – обидві моделі лишаються останніми у своїх лінійках і залишаються в активному продажі). На цьому ж чипі залишилися й iPhone 14 та iPhone 14 Plus із символічними покращеннями, а iPhone 14 Pro (Max) отримав новий A16 Bionic, успадкований цьогорічним iPhone 15, як і решта функціоналу, проте не весь (немає ProMotion дисплея й інших Pro-функцій).
Відмова від принципу «один випуск – один чип» була викликана відсутністю можливих стрибків покращення якості, з чим Apple зіткнулася із власними компʼютерними чипами також, проте їх, у тому числі, фізично легше хоча б дещо помітно оновлювати з покоління в покоління.
Із розмежуванням чипів за компʼютерним форматом ми можемо очікувати, що наступного року iPhone можуть повернутися до використання одного чипу, тільки Pro базуватиметься на Pro-версії, впевнені аналітики, себто наступне покоління може бути чипами A18 (Bionic) та A18 Pro.
Ходили чутки, що Apple планувала замінити всі чи більшість кнопок на цілісні, «натискання» на які розпізнавав би сенсор і телефон давав би фізичну віддачу вібруванням движка Haptic Touch. Через складнощі з виробництвом ці плани були відкладені, натомість вимикач звуку був замінений іншою механічною кнопкою – подібною до Apple Watch Ultra, проте на iPhone (як і у взаємодії з Dynamic Island) кнопка потребує довгого натискання:
Камера Pro-моделі (очікувано) була не лише фізично збільшена (Телефото-лінза на iPhone 15 Pro Max), а й покращена: тепер ProRes відео можна знімати з 60 кадрами на секунду, професійний стандарт .heif та ACES, система кодування кольору від The Academy (що вручає «Оскари»), підтримуються тепер на нативному рівні – із можливістю знімати на них прямо у камері, як і ProRAW.
Крім того, iPhone 15 Pro може знімати обʼємне Spatial Video 3D одночасно кількома камерами – таке саме, як можна знімати й відтворювати у доповненій чи віртуальній реальності на гарнітурі Apple Vision Pro.
За умови купівлі окремого кабеля розʼєм iPhone 15 Pro підтримує передачу даних на швидкості до 10 Гбіт/с у стандарті USB 3 – переваги переходу на USB Type-C, – що також забезпечує можливість запису відео напряму на зовнішній носій.
Характеристики: iPhone 15 Pro (Max) проти iPhone 14 Pro (Max)
Обсяг вбудованої памʼяті:
128, 256, 512 Гб та 1 Тб в iPhone 15 Pro – без змін.
З цього року у Pro Max памʼять починається з 256 Гб.
Дисплей:
2556-на-1179 пікселів (iPhone 15 Pro) та 2796-на-1290 пікселів (iPhone 15 Pro Max) – 460 пікселів на дюйм – без змін.
Параметри: iPhone 15 Pro (Max) – вужче і нижче за рахунок зменшення рамок довкола екрана; товщина – 8,25 мм – без змін.
146,6 мм х 70,6 мм (iPhone 15 Pro) проти 147,5 мм х 71,5 мм (iPhone 14 Pro).
159,9 мм х 76,7 мм (iPhone 15 Pro Max) проти 160,7 мм х 77,6 мм (iPhone 14 Pro Max).
Вага: відчутно легше.
187 грамів (iPhone 15 Pro) проти 206 грамів (iPhone 14 Pro).
221 грам (iPhone 15 Pro Max) проти 240 грамів (iPhone 14 Pro Max).
Камера: відповідний до iPhone 15 перехід зі Smart HDR 4 на 5; збільшення максимального цифрового наближення з 15х до 25х – застосовується технологія Deep Fusion, що обʼєднує дані кількох лінз при наближенні для максимальної деталізованості.
iPhone 15 Pro – майже без змін, лише додано підтримку "super-high-resolution" світлин як для 24, так і для 48-мегапіксельних знімків.
iPhone 15 Pro Max – додано можливість 5х-наближення на Телефото-камері із появою 120 мм лінзи із "tetraprism design" (по суті, перископічною камерою, чутки про яку ProIT наводив неодноразово) та 3D-фокусом, а також збільшене максимальне цифрове наближення за знімання відео з 9х до 15х.
Відтворення відео: підвищено максимальну якість виведення відео з 1080p до 4K HDR через вбудований Display Port, що використовується в ПК від Apple, у USB-C чи через USB-C AV адаптер, що продається окремо, – чипсет A17 Pro нарешті має спеціальний AV1-декодер для цього (Apple довго утримувалася від стандарту, що стає новим загальноприйнятим у світі).
Модем: додано підтримку надшвидкого діапазону 5G NR mmWave, а також підтримку Wi-Fi 6E.
Крім того, в iPhone 15 Pro (Max) зʼявилася підтримка одного з протоколів «розумного дому» Thread у доповнення до Apple HomeKit.
SIM-картка: відсутній слот для фізичної SIM-картки, підтримка до 2 активних e-SIM (без змін) із доданою можливістю зберігання до 8 e-SIM у пристрої.
Внутрішня будова: минулоріч уся лінійка iPhone 14 у тестовому режимі не мала фізичного SIM-слоту – на його місці була... пластикова «заглушка».
Водночас минулого року авторитетні iFixit вперше виділили iPhone 14, що легко ремонтується, завдяки внутрішній перебудові й зручності відкриття з обох стінок. Тепер ці ж зміни із остаточною перестановкою й всередині Pro-моделі, випереджаючи інше рішення ЄС – вимогу зручності до ремонту.
Разом з тим, із продажу зникли MagSafe Duo Charger для iPhone та Apple Watch (що, як ми повідомляли, не підтримував швидку зарядку годинників), а також зовнішній MagSafe Battery Pack, який сам заряджався з Lightning.
Залишаються сумніви, який смартфон обрати? Відео від Apple, що на практичних прикладах та у порівнянні ключових характеристик вживу показує різницю між цьогорічними iPhone 15 (Plus) та iPhone 15 Pro (Max):
Apple 2030
Екологічний вплив продуктів і зміни на краще
Зобовʼязавшись у 2020-му до переходу на вуглецеву нейтральність до 2030-го, Apple продовжує кроки до свідомішого енергоспоживання: 30% та 38% (моделі iPhone 15 та iPhone 15 Pro відповідно) виробничих потужностей живляться з відновлюваної електроенергії й понад 300 постачальників матеріалів пообіцяли перейти на 100% відновлювану енергію.
Більшість продуктів Apple вже виробляються екологічно
iPhone 15 (Plus) виробляється із 23% перероблених чи відновлюваних матеріалів, iPhone 15 Pro (Max) – із 20%. Це допомагає зменшити викиди в атмосферу на 25% та 28% відповідно. Алюміній у складі iPhone 15 (Plus) складається на 75% з переробленого, в iPhone 15 Pro (Max) – зі 100%. У цих моделях на 100% перероблений кобальт (у батареях), золото (на платах у конекторі), рідкоземельні елементи (у магнітах), мідь та вольфрам (у Taptic Engine) і жерсть.
Apple Watch Ultra 2 виробляється з 95% переробленого титану (відносно 0% у першій, минулорічній моделі). Усі доступні наразі MacBook, приставки Apple TV та Apple Watch (Series) виробляються зі 100% переробленого алюмінію.
У представлених 12 вересня смартфонів 35% чи більше пластику у компонентах є переробленим, майже все пакування є картонним і вже 2025 року Apple повністю відмовиться від пластику у пакуванні усіх продуктів – пакування iPhone 15 вже на 99% складається із волокна.
Вуглецевий слід Apple Watch Series 9 зменшено на 78%, Apple Watch Ultra 2 – на 81%. У поєднанні з більшістю основних ремінців ці годинники є першими вуглецево нейтральними продуктами. Як ProIT повідомляв, компанія почала заміняти шкіру і пластик на штучну шкіру та волокнисті й тканинні матеріали відповідно.
Apple зменшила використання води на 238 трильйонів літрів і лише власними силами відновила цілі ліси й екосистеми у Бразилії, Колумбії та Кенії.
Компанія пріоритизує транспортування океаном, що зменшує викиди на 85%. Офіси, магазини, дата-центри компанії вже сьогодні живляться на 100% з відновлюваної енергії, здебільшого – вітрової та сонячної – і так понад 7 років:
Детальніше – у цьогорічному звіті Apple:
Що далі?
Чого чекати від жовтневої та весняної Apple Events
Щорічний цикл подій Apple має такі основні складники:
- Весняна подія – «освіження» лінійок.
- Всесвітня розробницька конференція – i(Pad)OS, watchOS, macOS, tvOS, visionOS.
- Осіння (основна) подія – iPhone, Apple Watch, AirPods.
- Пізньо-осіння подія – жовтень-листопад – Mac, iPad.
Apple-календар: чому такий розклад
Весь рік обертається довкола найбільш прибуткового продукту Apple – iPhone. Його представляють у перший-другий тижні вересня (разом з іншими продуктами з його орбіти), він надходить у продаж наприкінці місяця, коли (і тому саме тоді) й починається фіскальний рік компанії.
Пізніше восени – зазвичай у другій половині жовтня – відбувається подія, сфокусована на компʼютерному (і планшетному, який Apple багатьма функціями й аксесуарами робить усе більш спорідненим із компʼютерним – і навпаки) вимірі: спеціалізовані приклади та демонстрації й, головне, представлення нових Mac, iPad та аксесуарів.
Навесні – у березні чи квітні – відбувається весняна подія, на якій фокусуються на сервісах (Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Music), а також представляють аксесуари (AirTag, Studio Display) й нові кольори для наявних лінійок смартфонів (щорічна традиція для iPhone, іноді й iPhone # Pro) і випускають додаткові бюджетні моделі (iPhone SE).
Влітку – у перші тижні червня – відбувається WWDC, на якій представляють усі нові ОС, а також пристрої, що «не вписалися» за тих чи інших причин в іншу презентацію: Apple Vision Pro, MacBook Air 15", MacBook Pro 13".
Під ці події «підвʼязаний» і вихід ОС: у червні бета-версії нових ОС стають доступними розробни(ка/ця)м, у липні – публічним тестувальни(ця/ка)м.
iOS та iPadOS (що з відокремлення у 2019-му все ще розділяють більшість коду) стають доступними разом із watchOS днями після осінньої презентації, macOS – ближче до жовтневої – так і цього року.
Безумовно, бувають і винятки. Минулого року осіння презентація не відбулася, натомість, за попередньою традицією Apple, нові продукти були показані у січні (повернення HomePod, нові MacBook M2 14" та 16"), щоправда, лише шляхом пресрелізів. А нові Mac Pro та Mac Studio на M2 Ultra було представлено на WWDC 2023.
Зрозуміло, усе обертається довкола осені. А чому осінь?
Технологічний продуктовий ринок залежить від масових купівель: люди купують пристрої для навчання (Apple має сталу знижку у $100 на майже всі продукти) у серпні – тому купують попередні моделі прямо перед виходом наступних за зниженою ціною.
Проте головним сезоном є новорічно-різдвяний період подарунків. Випускаючи продукти восени, BigTech встигає надати покуп(ця/чиня)м всі можливості для зважування пропозицій і, зрештою, купівлі на подарунок собі та/чи близьким.
Нова версія iOS стане доступною 18 вересня – традиційно у перший понеділок після презентації – ми наводили перелік моделей iPhone, які вона підтримуватиме. У цей же день стане доступною watchOS 10, що підтримуватиме всі моделі починаючи з Apple Watch Series 4.
Нова iPadOS стане доступною також 18 вересня і підтримуватиме iPad 6-го покоління і пізніше, iPad Air починаючи з 3-го покоління, iPad Pro 10,5", 11" (1-го покоління і пізніше) та 12.9" (2-го покоління і пізніше), а також iPad mini (5-го покоління і пізніше).
macOS Sonoma (14-те покоління macOS, Apple відійшла від OS X – десятої версії десктопної ОС – у 2020-му) стане доступною 26 вересня і підтримуватиме MacBook Air та MacBook Pro (2018 і новіші), iMac (2019 і новіші), Mac mini (2018 і новіші), iMac Pro, а також всі Mac Studio та Mac Pro.
Apple October Event 2023
Так, вже цього жовтня (у 20-х числах, за припущенням легендарного MacWorld) варто очікувати на випуск нового покоління iPad (поточне бюджетне залишилося одним із небагатьох продуктів усе ще на Lightning-порті) та iPad Pro на чипі M2, можливо, у додатковому, більшому 14" розмірі та/чи з переходом на OLED, згідно з останніми чутками.
Так само Apple може – бо за дворічним циклом уже час – оновити iMac 24" до M3 (який як M-покоління має в основі A-покоління, себто M2 базувався на A16) і випустити iPad mini 7 на одному з останніх A-чипів. Ми раніше наводили чутки щодо осінньої події тут (новий Mac mini, щоправда, не очікується до 2024 року).
Apple Spring Event 2024
Навесні варто чекати нового кольору iPhone, також очікується оновлення AirPods Max та звичайних AirPods до USB-C (із оновленням уже застарілого чипу H1 на H2 та додаванням чипу зʼєднання U2 у перших).
Можливо, також покажуть нові гібридні екрани-колонки HomePod, для яких, вважається, Apple заклала ґрунт із цьогорічним функціоналом Standby Mode на iPhone (режим стаціонарного екрану з великими функціональними елементами на кшталт «розумних дисплеїв» – вмикається, коли смартфон на зарядці й у горизонтальному режимі. Функція, як і кастомізація екранів блокування, очікується із затримкою у рік – у iPadOS 18.
Що відбувається з AirPods Pro: хаотичні оновлення чи методичний план?
Певно, одним із найбільших тріумфів Apple після випуску iPhone стала популяризація AirPods – спершу звичайної, а тоді Pro-моделі. Ці навушники є у всіх (адже технічно працюють з Android), точно у більшості власни(ць/ків) iPhone, бо справді є незамінним аксесуаром і майже бездоганним пристроєм зі свого класу.
Перша модель була випущена у 2019-му, друга – у 2022-му із... непослідовними проміжними оновленнями. Так, навушники спершу було оновлено до підтримки бездротової зарядки із окремим випуском виключно чохла (який, власне, її підтримує і заряджає навушники в собі) для купівлі. Потім було додано підтримку MagSafe (Qi2-стандарту від Apple), проте перевипущено лише разом із навушниками.
Із переходом навушників до USB-C було оновлено також «усю коробку». Себто, щоб оновитися, Вам або варто чекати вже 3-ї моделі, або купити навушники наново, що протидіє концепту «не додавати непотрібних технологічних відходів». Є припущення, що це також викликано захисним механізмом, вбудованим у AirPods – навушники з «рідного» потім «не визнають» новий.
Щоправда, зміна конектора – це не єдина зміна у цій ітерації. Компанія серед характеристик зазначає також підтримку спеціального формату передачі аудіо, що, як ми і повідомляли, працюватиме лише з гарнітурою Apple Vision Pro. Ця 48K lossless-передача (без втрат якості, що наразі не є доступною ні в якій іншій Bluetooth-конфігурації Apple) на чипі H2 стала можливою за рахунок, як припускають аналітики, близькості пристроїв на Вашій голові.
Безумовно, за рік проактивного використання акумулятори могли сісти, чи Ви маєте, кому віддати попередню ітерацію моделі, – і все ж відсутність можливості оновити лише чохол є неоднозначною. Проте з урахуванням всіх змін у аналітиків виникають питання, чому ця модель вже не була визначена новим, 3-м поколінням, адже її повна назва включає всі доповнення: "AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Charging Case (USB‑C)".
Попередній матеріал від автора на тему: «Apple at Work – реклама, серіал чи шоукейс магії?» – про рекламний серіал, що продемонстрував переваги десятків продуктів і послуг компанії, отримавши Гран-прі Каннського фестивалю за сюжет і якість.
Нагадаємо: ще у червні ProIT повідомив, що 12 вересня мало стати найбільш вірогідною датою цьогорічної осінньої презентації.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію, а також стежте із нами за прийдешніми новин(к)ами «технологічної осені»!