Китайські компанії досягли прогресу в технологічних галузях, які впливають на економічну безпеку, оскільки вони зосереджуються на розвитку власних технологій на тлі зростання протистояння між США та Китаєм, повідомляє Nikkei Asia.
Рейтинг, складений Nikkei у співпраці з американською LexisNexis, базується на оцінці патентів, зареєстрованих у 95 країнах і регіонах, включно з Японію, США, Китаєм і Європейським Союзом.
Реєстрація патентів перевірялася на предмет кібербезпеки з використанням таких факторів, як міжнародна патентна класифікація, при цьому заявки на один і той самий патент у кількох країнах враховувалися як один патент.
Станом на серпень лідером рейтингу стала IBM із 6363 патентами. Huawei Technologies посіла друге місце з 5735 патентами, а Tencent Holdings – третє місце з 4803 патентами.
Серед інших китайських компаній у топ-10 увійшли постачальник фінансових послуг Ant Group на шостому місці з 3922 патентами, за нею йдунть енергетична компанія State Grid Corp. of China – 3696, Alibaba Group Holding із 3122 патентами та суверенний фонд капіталу China Investment Corp. з 3042 патентами.
Кількість патентних заявок, поданих китайськими компаніями, зростає з 2018 року, коли США почали запроваджувати повномасштабний експортний контроль для китайських високотехнологічних компаній. За 10 років патентні права IBM зросли у 1,5 рази, а Huawei і Tencent – у 2,3 і 13 разів відповідно.
«Ми спостерігаємо різке збільшення кількості заявок китайських фірм в цілому, особливо з 2018 року», – сказала Хіроко Осака, керівник відділу маркетингу в Азії японського відділу інтелектуальної власності LexisNexis.
«Важливість захисту інтелектуальної власності була знову підтверджена в боротьбі за перевагу над передовими технологіями та даними, що, можливо, спровокувало сплеск заявок китайськими компаніями», – вважає Осака.
Huawei володіє великою кількістю кіберпатентів, пов’язаних із бездротовими й іншими комунікаційними технологіями. Tencent робить акцент на таких технологіях автентифікації, як електронна пошта та перевірка особи, тоді як Ant Group має багато патентів, пов’язаних із мовами запитів, які використовуються для обробки запитів бази даних.
Huawei фокусується на автомобільних технологіях. Найцінніші технології пов’язані з так званим розбиттям мережі, яке фактично розділяє мережу відповідно до її використання. Завдяки застосуванню в таких сферах, як стандарти високошвидкісного зв’язку 5G і хмарні обчислення, охоплення цієї технології поширюється на під’єднані автомобілі та комунікаційні пристрої.
За словами представників компанії, вона укладатиме патентні ліцензійні угоди з основними постачальниками в різних країнах, зокрема BMW, Renault і Subaru. Понад 350 компаній у всьому світі придбали ліцензії Huawei, а дохід від ліцензій у 2022 році становив $560 мільйонів.
«Китайці, які володіють великою кількістю кіберпатентів, будуть стримувати компанії в інших країнах, які хочуть розробляти та продавати такі продукти, як телекомунікаційне обладнання і програмне забезпечення», – говорить Масахіро Осака, патентний адвокат, який спеціалізується на інтелектуальній власності передових технологій.
Навіть якщо китайські продукти та послуги будуть виключені з ринків інших країн, «основні стандартні патенти», якими володіють китайські компанії, змусять конкурентів або витрачати великі суми грошей, щоб оскаржити кожен патент, або відмовитися від цього та сплачувати ліцензійні збори китайським компаніям, вважає Масахіро Осака.
Раніше ми повідомляли, що Китай планує потужний розвиток ШІ та побудову 20 великих дата-центрів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!