Компанія Microsoft перезапускає свою безкоштовну версію Copilot для бізнесу під назвою Microsoft 365 Copilot Chat із можливістю використання ШІ-агентів. Це остання спроба Microsoft заохотити людей частіше користуватися ШІ на робочому місці настільки, щоб зрештою «підсадити» їх на платний варіант Microsoft 365 Copilot за 30 доларів на місяць, повідомляє The Verge.
«Це безкоштовний і безпечний ШІ-чат на базі GPT. Можна завантажувати файли, тож функціонально на цьому рівні це перевершує конкурентів», — пояснив Джаред Спатаро, директор із маркетингу AI-напряму в Microsoft, у коментарі для The Verge.
Спатаро не назвав конкурентів, але зрозуміло, що йдеться про ChatGPT і Google Gemini.
Microsoft 365 Copilot Chat: фактично — перевипуск Bing Chat Enterprise
Те, що нині зветься Microsoft 365 Copilot Chat, колись було Bing Chat Enterprise, аж доки Microsoft не перейменувала його просто на Copilot. Тепер у цьому чаті з’являється доступ до Copilot AI-агентів. Раніше вони були ексклюзивними для повного пакета Microsoft 365 Copilot, що вимагає передплати $30 на користувача на місяць. Ці агенти працюють як віртуальні колеги й можуть, наприклад, моніторити поштову скриньку чи автоматизувати ланцюжок завдань.
«Ви зможете створювати та використовувати агентів за допомогою Copilot Studio, зокрема покладатися на дані з вебу чи внутрішні дані», — наголосили в Microsoft.
Використання агентів у Copilot Chat тарифікуватиметься через лічильник Copilot Studio в Azure або через модель pay-as-you-go.
Складна система тарифікації
Microsoft вимірює використання агентів у повідомленнях:
- Класична відповідь (без звертання до великих мовних моделей) = 1 повідомлення.
- Генеративна відповідь = 2 повідомлення.
- Звертання до Microsoft Graph (зокрема до даних із SharePoint) = 30 повідомлень.
«1 повідомлення = 1 цент. Тож для генеративних відповідей це 2 центи, а для підключення до Graph — 30 центів. Це «крутить лічильник» Azure і зменшує Microsoft Azure Consumption Commitment (MACC) у клієнтів», — пояснив Спатаро.
До прикладу, якщо агент відповідає на запити, що використовують дані з Microsoft Graph, і за день було 200 генеративних відповідей + 200 тенант Graph grounding, це означає 6400 повідомлень, тобто $64 на день.
Безкоштовний Copilot Chat vs повнофункціональний M365 Copilot
Інтерфейс Copilot Chat майже не змінився, і він використовує GPT-4 для обробки запитів. Користувачі можуть завантажувати файли у Copilot Chat і, наприклад, просити підсумувати документ Word чи проаналізувати дані Excel.
Якщо ж сплатити за Microsoft 365 Copilot, то той самий функціонал буде доступний у Word чи Excel без потреби завантажувати файли вручну.
Спатаро каже, що поки не планують активувати пробний режим (trial) для повноцінного Microsoft 365 Copilot, тож безкоштовний Copilot Chat виступає таким собі тізером, щоб бізнес хотів Copilot безпосередньо в Office-програмах.
«Колись це був Bing Chat Enterprise, який ми перейменували. Попри всі зміни назв, чимало людей уже цим користуються. Як тільки ти звикаєш до цього рівня допомоги від ШІ, починаєш цінувати його внесок у робочі процеси», — додав Спатаро.
З огляду на дискусію про доцільність підписки у розмірі $30 на місяць за Microsoft 365 Copilot Microsoft розраховує, що Copilot Chat допоможе залучити більше корпоративних клієнтів до ідеї оплачуваного ШІ.
Читайте також на ProIT про новий ребрендинг Microsoft 365.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!