Основний акцент Microsoft на цьогорічній конференції Build – генеративний ШІ. З цією метою технічний гігант оголосив про серію оновлень своїх платформ Azure AI Studio та Copilot Studio, повідомляє Tech Crunch.
По-перше, коротка інформація про Azure AI Studio та Copilot Studio. Azure AI Studio – це набір інструментів служби Azure OpenAI від Microsoft, який дозволяє клієнтам поєднувати модель ШІ, таку як нещодавно анонсований OpenAI GPT-4o, зі своїми власними даними та створювати помічника в чаті.
Copilot Studio тим часом надає інструменти для підключення Copilot для Microsoft 365 – «другого пілота» на основі ШІ у таких програмах, як Excel, Word і PowerPoint, а також у браузері Microsoft Edge і Windows – до даних сторонніх розробників.
Azure AI Studio
Azure AI Studio, яка тепер є загальнодоступною, невдовзі дозволить розробникам створювати генеративні програми на основі ШІ, використовуючи API, за допомогою яких розробники можуть отримувати доступ до генеративних моделей ШІ та налаштовувати їх.
Корпорація Microsoft називає це «модель як послуга». Для початку вона запускається з моделями від Nixtla та Core42, а в майбутньому з’являться моделі від інших постачальників, зокрема Cohere, Stability AI та AI21 Labs.
Інші нові можливості Azure AI Studio у попередній версії дозволяють клієнтам навчати та налагоджувати генеративні програми на основі ШІ, порівнюючи їх різні версії, а також відстежувати використання і якість робочих програм. Користувачі можуть візуалізувати різні тенденції й отримувати сповіщення на основі користувальницьких фільтрів і налаштувань.
Azure AI Studio тепер також інтегрується з Microsoft Purview (у попередній версії), службою Microsoft для запобігання несанкціонованому доступу до даних у програмах і службах, для виявлення потенційних «ризиків даних» у програмах зі штучним інтелектом, застосування шифрування до конфіденційних даних і керування використанням програм з ШІ.
І Studio постачає нові інструменти. Це обхідні шляхи, які вимикають захист моделі та виявляють галюцинації або випадки, коли модель вигадує факти з усього.
Copilot Studio
Що стосується Copilot Studio, Microsoft запускає агентів Copilot, яких компанія описує як ботів AI. Вони можуть незалежно оркеструвати завдання, адаптовані до конкретних ролей і функцій.
Використовуючи пам’ять і знання контексту, агенти Copilot можуть орієнтуватися в різних типах бізнес-процесів, вивчаючи відгуки користувачів і звертаючись за допомогою в незнайомих ситуаціях.
Ось як Чарльз Ламанна, старший віцепрезидент із бізнес-застосунків і платформ Microsoft, пояснює цю концепцію:
«Розробники надають своєму другому пілоту визначене завдання, озброюють його необхідними знаннями та діями, а потім Copilot Studio організовує динамічні робочі процеси й інтегрує їх для автоматизації завдання».
Новими для Copilot Studio є й розширення та конектори, як у попередній версії Copilot для Microsoft 365, так і безпосередньо у корпоративній платформі спільної роботи Microsoft Teams. Розширення дають змогу розробникам налаштовувати копілоти на основі ШІ за допомогою інструкцій, знань із баз даних і дій із плагінів.
З іншого боку, конектори пропонують розробникам способи наповнити другого пілота знаннями з різних джерел: SharePoint, OneDrive, таблиці Dataverse, Microsoft Fabric OneLake і Microsoft Graph, а також провідних програм сторонніх розробників і загальнодоступних вебсайтів.
Читайте також на ProIT: Microsoft представила ПК Copilot+ із функціями ШІ.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!