Компанія Meta продемонструвала окремий застосунок Meta AI для iOS та Android, який забезпечує швидкий доступ до великої мовної моделі Llama 4. Раніше функції Meta AI були вбудовані лише в інші продукти компанії, як-от Instagram, Facebook, Messenger і WhatsApp.
Запуск застосунку — це перший крок компанії до створення персоналізованого голосового ШІ, який зможе вести розмови в реальному часі. Вже з моменту його встановлення користувачам пропонують відповісти на особисті запитання. Це потрібно для адаптації відповідей ШІ до індивідуальних потреб.

Голосові можливості працюють у фоновому режимі, даючи змогу паралельно виконувати інші завдання. Також застосунок підтримує створення та редагування зображень, якими можна керувати голосом чи текстом.
Крім того, Meta презентувала демонстрацію повного дуплексного зв’язку — голосового інтерфейсу, який відповідає в реальному часі, без пауз, наближаючи спілкування зі ШІ до живої розмови. Цю функцію можна вмикати й вимикати на запит користувача.
Зараз голосові розмови й дуплексна взаємодія доступні лише у США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії. Застосунок Meta AI вже з’явився в App Store і Google Play, але в Україні завантажити його неможливо через відсутність підтримки ШІ-функцій Meta.

Оновлення отримала й вебверсія Meta AI: зʼявилися підтримка голосу, адаптація інтерфейсу під великі екрани, розділ Discover і розширені функції генерації зображень із налаштуваннями стилю, настрою, кольору й освітлення.
Раніше Meta офіційно оголосила про глобальний запуск Edits — нового застосунку для створення відео, що конкурує з CapCut.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!