Відповідно до останнього глобального прогнозу Gartner, генеративний ШІ сприяє значному зростанню витрат на ІТ, причому найбільше зростають витрати на інфраструктуру центрів обробки даних.
Як повідомляє NetworkWorld, дослідницька компанія прогнозує зростання систем центрів обробки даних на 25,3% в основному завдяки послугам штучного інтелекту та спеціалізованим службам на основі GPU для робочих навантажень ШІ. Прогноз Gartner відображає «ненажерливий попит» на інфраструктуру центрів обробки даних.
За словами Джона-Девіда Лавлока, віцепрезидента й аналітика Gartner, цей прогноз перевищує прогнози Gartner, зроблені на початку цього року. Так, загальні витрати на сервери можуть подвоїтися із $70 мільярдів у 2022 році до $140 мільярдів до 2025 року, а потім потроїтися до $200 мільярдів до 2028 року.
Очікується, що цього року постачальники послуг витратять майже $100 мільярдів на спеціальні сервери зі штучним інтелектом. Пропозиція графічних процесорів, здається, є головним обмежувальним фактором на цьому ринку.
За даними експертів, протягом наступних кількох років попит перевищить пропозицію.
Лавлок підкреслив, що цей сплеск витрат на сервери ШІ створює суттєву основу для генерації потенціалу штучного інтелекту, який матиме наскрізний ефект для інших категорій ІТ.
«Обсяг потенціалу, який встановлюється як для побудови, так і для створення моделей ШІ, незалежно від того, чи продаються вони зовнішнім клієнтам, чи використовуються для внутрішньої розробки, призводить до створення фантастичної основи для реалізації потенціалу й втілення генного штучного інтелекту. Витрати на це поширюються на всі інші наші категорії», — сказав посадовець.
Це зростання витрат на сервери ШІ відбувається набагато швидше, аніж попередні технологічні цикли.
За даними Gartner, у 2024 році світові витрати на ІТ становитимуть $5,26 трильйона, що на 7,5% більше, ніж роком раніше.
Інші сфери, які зазнають зростання витрат (на думку фахівців Gartner):
- Хмарні послуги. Очікується, що інфраструктура як послуга (IaaS) зросте на 22,4% завдяки пропозиціям інфраструктури GPU та ШІ.
- Програмне забезпечення. Можливості GenAI, інтегровані в наявні програми, сприятимуть зростанню витрат на програмне забезпечення на 12,6%.
- ІТ-послуги. Завдяки зростанню попиту на впровадження штучного інтелекту та консультаційні послуги сегмент цих послуг зросте на 7,1%.
- Пристрої. Вказана категорія зросте на 11,7%. Частково цього вдасться досягти завдяки смартфонам і ПК із підтримкою штучного інтелекту.
- Інструменти для підвищення продуктивності. Ринок хмарної електронної пошти й авторських програм вже зріс на 28,2%. Здебільшого це відбулося завдяки функціям ШІ, таким як Copilot від Microsoft.
За даними Gartner, корпоративні компанії інвестують у проєкти GenAI, інструменти та налаштування наявних продуктів. Своєю чергою швидке впровадження й інтеграція технологій GenAI у різних галузях підживлюють потребу у більш потужній інфраструктурі центрів обробки даних.
Лавлок пояснив, що несподіваний сплеск витрат на апаратне забезпечення, пов’язаний зі штучним інтелектом, суттєво підвищив загальний прогноз систем центрів обробки даних за межі початкових прогнозів.
«Потреби GenAI в обчислювальній потужності відчуваються у центрі обробки даних. Витрати в цьому сегменті відображають цей шалений попит», — зауважив посадовець.
Читайте також на ProIT: Google і Microsoft споживають енергії більше, ніж деякі великі країни.
Також ProIT повідомляв, де у світі вигідно будувати центри обробки даних.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!