Генеральний директор DeepMind Деміс Хассабіс натякнув, що модель генерації відео Veo 3 від Google потенційно може використовуватися у відеоіграх. Про це повідомляє Tech Crunch.
У відповідь на допис в X, у якому користувач закликав Google «дати змогу пограти в гру на основі відео з Veo 3» та спитав: «коли з’являться ігрові світові моделі?», Хассабіс відповів: «а було б непогано». Наступного ранку Логан Кілпатрік, керівник продукту Google AI Studio та Gemini API, додав: «🤐🤐🤐🤐».
Що таке симуляційні моделі світу?
Моделі світу відрізняються від моделей генерації відео. Перші імітують динаміку реального середовища, дозволяючи агентам передбачати зміни у відповідь на дії. Натомість відеогенеративні моделі, як-от Veo 3, створюють реалістичні відеопослідовності.
Google планує перетворити свою мультимодальну модель Gemini 2.5 Pro на модель світу, здатну імітувати аспекти роботи людського мозку. У грудні DeepMind представив Genie 2 — модель, яка може створювати необмежену кількість ігрових світів. У січні з’явилися повідомлення про формування в Google команди, яка працює над ШІ-моделями для симуляції реального світу.
Над подібними проєктами працюють і інші — зокрема піонерка ШІ Фей-Фей Лі, яка заснувала World Labs. Стартап створює ігрові сцени у 3D на основі одного зображення.
Потенціал Veo 3
Модель Veo 3, яка наразі перебуває у відкритому тестуванні, може створювати відео разом із аудіо (мовленням або саундтреком). Вона генерує реалістичні рухи, імітуючи фізику реального світу, але поки що не є повноцінною світовою моделлю.
Veo 3 може стати основою для кінематографічного сторітелінгу в іграх — наприклад, для катсцен, трейлерів або прототипів сюжету. Водночас вона залишається «пасивною» генеративною моделлю, і для створення інтерактивного ігрового середовища знадобиться активна, предиктивна симуляція.
Чому це важливо
Основна складність у створенні ігор — це не лише візуалізація, а здатність до контрольованої симуляції у реальному часі. Саме тому Google, імовірно, комбінуватиме потенціал Veo з Genie для створення ігрових світів.
У цій сфері Google може зіштовхнутися з конкуренцією з боку Microsoft, Scenario, Runway, Pika та потенційно — OpenAI з її відеомоделлю Sora.
З огляду на потужні ресурси Google та її агресивну дистрибуцію, інші гравці мають бути готові до конкуренції.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!