Режисери фільму «Бруталіст», ймовірного претендента на «Оскар», використовували штучний інтелект, щоб змінити діалог актора і створити образи, використані в епілозі фільму. Про це редактор фільму Девід Янчо розповів в інтерв’ю RedShark News.
Епічна драма «Бруталіст» розповідає про вигаданого угорського архітектора (його грає Едрієн Броуді), який намагається створювати мистецтво в умовах мінливої системи американського капіталізму і диваків, які нею керують. Щоб зробити угорську вимову Броуді та його колеги Фелісіті Джонс якомога точнішою, у виробництві використовувався штучний інтелект від компанії Respeecher, щоб змінити мову актора.
Respeecher зміг налаштувати голос актора, щоб він відповідав вимові носія угорської мови. Хоча Янчо каже, що ШІ не зробив нічого, чого ви не могли досягти за допомогою традиційного редагування діалогів.
«Ви можете зробити це в ProTools самостійно, але у нас було стільки діалогів угорською, що нам справді потрібно було пришвидшити процес», — сказав редактор.
За словами Янчо, генеративний ШІ також використовували для створення архітектурних креслень (їх можна побачити наприкінці фільму). Обидва рішення ухвалили через бюджетні обмеження виробництва.
«Бруталіст» — це понад три години фільму з кількома зірками, костюмами, що відповідають періоду, і складними декораціями, який, як повідомляється, був знятий менше ніж за $10 мільйонів.
Минуло трохи більше року після того, як численні голлівудські профспілки оголосили страйк через те, що студії можуть використовувати штучний інтелект для заміни працівників. Зараз використання цієї технології все ще викликає суперечки. Проблема ускладнюється, коли існує так багато різних способів використання ШІ.
«Мета полягала в тому, щоб зберегти автентичність виступів Едрієна та Фелісіті іншою мовою, а не замінити або змінити їх. Це було зроблено із глибокою повагою до їхньої акторської майстерності», — сказав Брейді Корбет, режисер фільму, у коментарі The Hollywood Reporter.
Раніше Respeecher використовувався для створення нового діалогу Дарта Вейдера для Обі-Вана-Кенобі від Disney+. Це, ймовірно, не востаннє, коли подібні інструменти використовуються для скорочення витрат. Створення фільмів вимагає багато ресурсів, а використання інструментів ШІ допомагає економити час і гроші.
Читайте також на нашому сайті про топ-10 ігор, у які можна пограти вже зараз.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!