ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Вчені відтворили культову пісню Pink Floyd, скануючи мозок слухачів

author avatar ProIT NEWS


Науковці з Каліфорнійського університету в Берклі відтворили пісню Pink Floyd, аналізуючи активність мозку добровольців під час її прослуховування. Дослідження оприлюднено у Science Alert.

Команда дослідників під керівництвом нейробіолога Людовіка Бєллєра використовувала електроди, які вже були імплантовані в мозок 29 осіб з метою контролю епілепсії.

Завдяки аналізу отриманих даних за допомогою машинного навчання вони визначили зв’язок між музичними імпульсами та реакцією мозку на них.

«Ми реконструювали класичну пісню Pink Floyd Another Brick in the Wall на основі прямих записів кори головного мозку людини, що дало змогу зрозуміти нейронні основи сприйняття музики», – розповів Бєллєр.

Вчені досліджували, як мозкова активність корелює з музичними аспектами, такими як тональність і гармонія.

Вони з’ясували, що область мозку, відома як верхня скронева звивина (STG), відіграє ключову роль у сприйнятті ритму, що робить її центральною для розуміння музики.

Далі вони застосували машинне навчання, використовуючи модель регресійного декодування для аналізу отриманих даних. В основі було виявлення взаємозв’язків між відтворюваною музикою й активністю мозку.

За допомогою цього методу аналізу вчені змогли відновити музичний трек, базуючись на реакції мозку. Хоча відтворення не ідеальне, впізнати композицію досить просто.

Згідно з даними WSJ, такі техніки можуть стати революційними для людей, які позбавлені можливості говорити через травми мозку чи інсульт.

Доктор Роберт Найт вважає, що майбутні імплантати можуть допомогти пацієнтам комунікувати більш природно.

Поки що вихідний звук таких пристроїв занадто роботизований, але додавання музичного аспекту може зробити його більш емоційним і виразним.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.