На конференції Build 2023 Microsoft представив нові можливості в Azure AI Studio, які дадуть змогу окремим розробникам створювати власних копайлотів.
DevOps.com зробив розбір, що це означатиме для розробників.
Copilot (копайлот) – це інструмент штучного інтелекту, який допомагає з когнітивними завданнями. До цього часу копайлота переважно асоціювали з GitHub Copilot, який з’явився наприкінці 2021 року і надавав автоматичні пропозиції в реальному часі прямо у редактор коду.
«GitHub Copilot був першим рішенням, яке ми побудували з використанням нових трансформаційних великих мовних моделей, розроблених OpenAI. Copilot надає парний програматор штучного інтелекту, який працює з усіма популярними мовами програмування та значно підвищує вашу продуктивність. Штучний інтелект суттєво змінить нашу роботу і роботу кожної організації, кожен наявний додаток буде переосмислено за допомогою штучного інтелекту. Ми побачимо нові програми, створені за допомогою штучного інтелекту, які були неможливі раніше», – повідомив Скотт Ґатрі, виконавчий віцепрезидент компанії Microsoft.
Нещодавно компанія запустила Copilot X, який працює на базі моделей GPT-4. Нова функція пропонує функціонал чату із GitHub Copilot Chat для прийняття запитів на звичайній (людській) мові.
Microsoft активно інтегрує Copilot в інші продукти, такі як Windows і навіть Microsoft 365. Це означає, що кінцеві користувачі можуть писати запити для створення документів у пакеті Microsoft Word, Teams, PowerPoint й інших програмах. Microsoft також створив Dynamics 365 Copilot, Power Platform Copilot, Security Copilot, Nuance і Bing.
Створивши усіх цих копайлотів, у Microsoft побачили між ними спільні риси, що призвело до створення загальної структури для побудови копайлота на основі штучного інтелекту Azure.
На Build Microsoft продемонстрував, як розробники можуть використовувати цю структуру для створення власних копайлотів. Базові моделі штучного інтелекту є потужними, але одним із обмежень є те, що вони часто не мають доступу до контексту в реальному часі та приватних даних. Один зі способів обійти це обмеження – це розширити моделі за допомогою плагінів із ендпойнтами REST API для отримання контексту для поточних завдань.
За допомогою Azure можна створити плагін ChatGPT у VS Code та GitHub Codespaces для з’єднання програми й даних зі штучним інтелектом. Більш того, можна створити власних копайлотів і навіть використовувати індивідуальні LLM (масштабні мовні моделі).
Частиною сервісу Azure OpenAI є нова Azure AI Studio. Цей сервіс дає змогу розробникам поєднувати ChatGPT і GPT-4 зі своїми власними даними для створення більш розумного і контекстуального копайлота. Користувачі можуть скористатися програмою LLM з відкритим кодом, Azure OpenAI або використовувати власні моделі штучного інтелекту.
Наступним кроком є створення «метапідказки», яка визначає роль копайлота. Microsoft також розробив інструменти для збереження безпеки й шифрування особистих даних на всіх етапах процесу.
Томас Домке, генеральний директор GitHub Copilot, зауважив:
«Програмне забезпечення «з’їло світ», тепер настала черга штучного інтелекту».