ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Meta додасть дисплеї до смартокулярів Ray-Ban наступного покоління

author avatar ProIT NEWS

«Розумні» окуляри мають довгу та бурхливу історію, яка включає такі помітні невдачі, як Google Glass і Magic Leap. Однак деякі із найбільших світових технологічних компаній роблять великі ставки на них у 2025 році.

Як повідомляє ExtremeTech, Meta досягла дивовижного успіху зі своїми «розумними» окулярами Ray-Ban і готує велике оновлення. Компанія нібито планує додати дисплеї до своїх стильних розумних специфікацій, однак очікувати повного досвіду AR не варто.

Окуляри Ray-Ban Meta доступні вже кілька років. На відміну від більшості інших «розумних» окулярів, люди дійсно їх купують. Дизайн у них майже такий же обтічний, як і у старомодних сонцезахисних окулярів Ray-Ban.

Наразі окуляри від Meta не мають жодного дисплея, що робить їх компактнішими, аніж інші «розумні» окуляри. У них є динаміки, мікрофони та камери. Користувачі взаємодіють із цими функціями переважно за допомогою голосових команд через помічника Meta AI.

За даними Financial Times, Meta готова зробити наступний логічний крок із впровадження своїх «розумних» характеристик. Люди, знайомі із планами компанії, стверджують, що Meta прагне додати дисплеї до наступної версії окулярів Ray-Ban Meta, які можуть надійти у продаж вже у другій половині наступного року.

Головний технічний директор Meta сказав, що 2025 рік буде важливим роком для фірми Reality Labs, яка контролює проєкти VR та AR, включно із виробництвом окулярів Ray-Ban.

Meta не приховує свого наміру отримати більше екранів перед очима. У вересні генеральний директор Марк Цукерберг одягнув експериментальні «розумні» окуляри компанії Orion. Вони були оснащені дисплеями microLED із вражаючим кутом огляду у 70 градусів.

Відомо, що оновлені окуляри Ray-Ban Meta не будуть такими амбітними. У звіті стверджується, що Meta має намір вбудувати у лінзи менші області відображення.

Недостатньо запропонувати повні накладки AR, але користувачі зможуть бачити сповіщення та легше взаємодіяти із помічником ШI. Цей підхід більше схожий на Google Glass, аніж на Orion. «Розумний» пристрій Google мав невеликий дисплей, який був у кутку зору користувача.

Хоча окуляри Ray-Ban від Meta мали незначний успіх серед користувачів, Reality Labs усе ще витрачає гроші із неймовірною швидкістю. Reality Labs було створено під час нарощування одержимості Цукерберга щодо реалізації Metaverse. Хоча ці зусилля були відкладені на другий план, Reality Labs все ще розробляє нові технології XR. За перші три квартали 2024 року підрозділ витратив $13 мільярдів, а отримав лише $1 мільярд доходу.

Покращення окулярів Ray-Ban Meta може подолати розрив між «розумними» окулярами на основі звуку та чимось на зразок Orion, однак на реалізацію цього задуму можуть знадобитися роки.

Зберігання маленьких дисплеїв також може допомогти зберегти корисний час роботи від батареї, адже чим більше ємності батареї ви намагаєтеся додати, тим важчими стають окуляри. Саме це було основним обмежувальним фактором у гарнітурах VR. Наприклад, час автономної роботи Quest Pro був настільки жахливим, що власники витрачали більше часу на заряджання, аніж на саме користування пристроєм.

Якщо смартокуляри буде незручно носити у повсякденному житті, то люди можуть бути менш зацікавлені у придбанні окулярів Ray-Ban Meta.

Раніше ProIT повідомляв, що окуляри Ray-Ban Meta отримали Shazam і нові ШІ-функції.

Також ми писали, що Apple готує до випуску додаткові продукти на основі візуального інтелекту.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.