Багато дистрибутивів Linux заявили, що ніколи не додаватимуть ШІ на робочий стіл, як це зробили Apple та Microsoft для MacOS і Windows. Проте з новим випуском Linux Lite вирішила порушити цю тенденцію, повідомляє ZDNET.
Що нового у випуску 7.2?
Розпочнемо з оновлень, які з’явилися на робочому столі. Linux Lite тепер постачається з версією 4.18 робочого середовища Xfce, яке включає безліч удосконалень файлового менеджера Thunar. Зокрема, це налаштовувана панель інструментів, розділений режим перегляду, виділення файлів, рекурсивний пошук, сповіщення на екрані для операцій відміни/повтору та багато іншого.
Також додано новий менеджер тем Lite, нові налаштування панелі, нові опції шрифтів для віджета годинника, можливість відключати заголовки у діалогових вікнах і вибирати основний монітор перед підключенням додаткового.
Версія 7.2 також поставляється із ядром Linux 6.8.0-49. Хоча це і не найновіше ядро, випуск базується на Ubuntu 24.04, яка є LTS-версією (довготривала підтримка). Якщо вам потрібно оновитися до ядра 6.11, то можна встановити його за допомогою цієї команди:
sudo apt-get install linux-headers-linuxlite-6.11.0 linux-image-linuxlite-6.11.0 -y
А як щодо ШІ?
Штучний інтелект додано до Linux Lite, але не в тому форматі, який можна було б очікувати. Немає окремого застосунку чи інтегрованого рішення на основі ШІ.
Розробники Linux Lite вирішили реалізувати це більш тонко. Це просто вебсайт, який слугує прямим каналом підтримки, — Linux Lite AI Chat. Він призначений для допомоги з будь-якими питаннями, пов’язаними з Linux Lite.
Можливо, такий підхід — найкращий спосіб інтегрувати ШІ в Linux, і не варто йти далі.
Враховуючи розподілену природу розробників Linux (Xfce, ядра Linux, LibreOffice тощо), інтегрувати штучний інтелект повністю у систему було б складно.
Загалом Linux Lite 7.2 — це невеликий крок вперед для дистрибутиву, але дещо більший для користувачів. Якщо ви хочете спробувати цю систему, то завантажуйте версію 7.2 і тестуйте її.
Читайте також на ProIT: Ubuntu 24.10 Oracular Oriole: поєднання інновацій та ностальгії.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!