Китай планує збільшити обчислювальну потужність країни на понад третину менш ніж за 3 роки, що принесе користь місцевим постачальникам і підвищить самостійність технологій, оскільки санкції США тиснуть на вітчизняну промисловість. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно зі спільною заявою кількох агенцій Китаю, а також Міністерства промисловості та інформаційних технологій, друга за величиною економіка світу планує збільшити обчислювальну потужність у своєму технологічному секторі до 300 екзафлопів до 2025 року. Ця мета знаменує собою спробу Пекіна побудувати цифрову інфраструктуру для стимулювання економіки.
Китай також планує за 2 роки побудувати ще 20 великих обчислювальних центрів. Більш потужні оптичні мережі та більш сучасні системи зберігання даних будуть встановлені до 2025 року, повідомили китайські регулятори. Додаткова обчислювальна потужність підтримуватиме виробництво, освіту, фінанси, транспорт, охорону здоров’я й енергетику тощо.
«Китай планує зміцнити синергію в галузі та захистити ланцюжок поставок, розробляючи керовані рішення та заохочуючи використання локального надійного програмного забезпечення. Безпека ланцюга постачання є ключовим аспектом розбудови цієї інфраструктури», – йдеться в заяві.
США обмежили експорт високотехнологічної продукції до Китаю, включно з чипами від NVIDIA Corp., які мають важливе значення для навчання моделей ШІ. Китай стимулює перехід компаній всередині країни на домашні ІТ-продукти: від операційних систем до чипів, оскільки технічний конфлікт змушує Пекін будувати ланцюжок поставок, незалежний від Америки.
Внесені до чорного списку США Huawei Technologies і Semiconductor Manufacturing International є одними з найбільш активних у просуванні місцевих технологій. Їм вдалося розробити складний чип для останніх смартфонів Huawei, активізувавши ці загальні зусилля та поставивши питання про ефективність стримування Китаю з боку Вашингтона.
Раніше ми повідомляли, що Alibaba запускає модель ШІ, яка може розуміти зображення та вести складніші розмови.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!