MySQL — це популярна система керування реляційними базами даних із відкритим кодом, розроблена шведською компанією MySQL AB у середині 90-х.
Sun Microsystems придбала компанію у 2008 році, яку Oracle врятувала від банкрутства у 2010 році. Oracle все ще виконує функції розпорядника MySQL, але професіонали обговорюють, чи зацікавлена компанія у підтримці технології баз даних, повідомляє Tech Spot.
MySQL є важливою технологією для вебсерверів і дистанційно керованих програм. MariaDB, ще одна широко використовувана система БД, яка є розгалуженням MySQL (розробленого одним із засновників MySQL AB), створеним для забезпечення високого рівня сумісності з MySQL.
MariaDB може функціонувати як додаткова заміна MySQL у багатьох випадках. Через це експерти з баз даних висловлюють занепокоєння щодо того, куди Oracle рухається із проєктом.
Нещодавно вона випустила MySQL 9.0 — нову інноваційну ітерацію системи, яка надає спільноті доступ до останніх функцій RDBMS. Технічний експерт Percona Дейв Стоукс сказав у коментарі The Register, що MySQL 9.0 не є таким інноваційним, як попередній випуск (8.0).
Деякі з найкращих функцій, розроблених Oracle, включно з підтримкою векторів і вбудованими процедурами зберігання JavaScript, недоступні в спільнотній версії MySQL, а лише через комерційний варіант Oracle HeatWave.
Професіонали вільного програмного забезпечення з відкритим кодом також очікували вдосконалення розпаралелювання й оптимізації запитів або ширшої підтримки мови SQL. Вони були розчаровані, коли на початку цього місяця вийшов MySQL 9.0.
Інженер MySQL Пітер Зайцев нещодавно припустив, що Oracle мало зацікавлений у роздачі новітніх і найкращих рішень RDBMS для спільноти MySQL, зосереджуючись майже виключно на HeatWave, що заробляє гроші. Однак Карл Олофсон з IDC сказав, що останні функції, розроблені для HeatWave, не призначені для широкого ринку MySQL.
Тим часом Oracle розробила векторний магазин та інші інновації, пов’язані з генеративною технологією штучного інтелекту, для своїх хмарних продуктів.
Олофсон пояснив, що HeatWave продається як система MySQL із додатковими перевагами для компаній, орієнтованих на хмару, тому Oracle не може включити ці функції у проєкт спільноти MySQL.
MySQL був вперше випущений у 1995 році, тоді як форк MariaDB, розроблений спільнотою, з’явився у 2009 році як реакція на придбання Oracle технології з відкритим кодом.
Обидві системи реляційних баз даних відіграли вирішальну роль у програмному стеку LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) для вебзастосунків, який використовується деякими з найпопулярніших вебсайтів світу. MySQL використовується (часто розширюючи технологію для масштабування) такими компаніями, як Facebook, Twitter, YouTube, Spotify, Airbnb, Booking.com, GitHub і більшістю вебсайтів на WordPress.
Раніше ми повідомляли, що Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) стверджує, що більшість проєктів із відкритим вихідним кодом не використовують безпечний код пам’яті.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!