У битві чат-ботів з ШІ Google Bard ще не здобув таких успіхів як ChatGPT від OpenAI та Bing AI від Microsoft. Але це не означає, що Google Bard не варто пробувати. Насправді він отримав найвищу оцінку в оглядах PCMag серед трьох чат-ботів, здобувши бали за підключення до Інтернету та змогу легко експортувати вміст у програми Google.
Крім того, ви можете промовляти свої запити, а не вводити їх, і чути відповіді, озвучені вголос. Вкажіть своє місцезнаходження, і Bard направить вас до найближчих місць і подій. Або попросіть Bard створити контент, і він надасть кілька різних драфтів тексту.
Але спочатку попередження
Перш ніж зануритися в Bard, зрозумійте його недоліки й обмеження. Як і будь-який сучасний чат-бот зі штучним інтелектом, Bard далекий від досконалості.
Як зазначають у Google, його відповіді можуть бути неточними, особливо коли запитують про складні або фактичні теми. Крім того, Bard може не відповісти на певні запити або надати неприйнятні відповіді.
Також майте на увазі, що Google може переглядати ваші розмови, щоб оцінити, як працює інструмент, з метою підвищення ефективності його роботи. На сторінці довідки про Bard і конфіденційність компанія повідомляє, що рецензенти розглядатимуть випадкову вибірку чатів або їхніх частин, щоб оцінити їх якість і визначити, чи є відповіді неточними, шкідливими або низької якості. Переглянуті чати не пов’язані з жодними обліковими записами користувачів, але зберігаються протягом 3 років.
Тому уникайте розголошення конфіденційної інформації під час спілкування з Bard.
Як отримати доступ до Google Bard
Щоб розпочати, перейдіть на bard.google.com та увійдіть у свій обліковий запис Google. Натисніть Try Bard і погодьтеся з умовами обслуговування. На екрані чату Bard запропонує кілька питань, які ви можете поставити, якщо у вас наразі немає власних.
1. Попросіть Bard загуглити це
На основі відповіді чат-бота ви можете поставити додаткові запитання на цю ж тему або натиснути кнопку Google it й Bard запропонує відповідні пошукові запити. Клацніть покликання на одну з них, щоб запустити пошук Google за цією темою.
Далі висловіть свою думку щодо відповіді. Натисніть кнопку thumbs up, якщо вам сподобалася відповідь і вона була корисною. Натисніть кнопку thumbs down, якщо вам не сподобалася відповідь або вона не була корисною. Якщо ви оціните відповідь як thumbs down, вас попросять вказати, чому ви вибрали такий рейтинг, і додати конкретні коментарі. Завершивши, натисніть Submit.
Звідси ви можете продовжувати ставити додаткові запитання на ту саму тему. Якщо хочете перейти до іншої теми, натисніть кнопку New chat у верхній частині лівої бічної панелі.
2. Попросіть Bard змінити свою відповідь
Залежно від вашого запитання та відповіді Bard ви можете наказати штучному інтелекту змінити відповідь. Це особливо корисно, якщо ви попросите Bard створити певний контент.
Надіславши запит, перейдіть до кінця відповіді та натисніть кнопку Modify response. Тут ви можете попросити Bard зробити відповідь коротшою, довшою, простішою або професійнішою.
3. Тримайте свої варіанти відкритими й переглядайте інші драфти
Якщо ви просите Bard створити контент, ШІ може надати різні драфти тексту.
Щоб спробувати це, попросіть Bard створити певний тип контенту. У верхньому правому куті відповіді натисніть кнопку View other drafts. Ви побачите три інші драфти. Клацніть той, який хочете побачити. Або ж натисніть кнопку Regenerate drafts, щоб переглянути ще три чернетки.
4. Промовте свій запит
Далі спробуйте надіслати запитання чи запит голосом. Натисніть піктограму мікрофона у підказці. Якщо робите це вперше, вам може знадобитися дозволити Bard використовувати ваш мікрофон. Промовте свій запит і натисніть значок Submit.
5. Попросіть Bard прочитати відповідь уголос
Натисніть значок Listen у верхньому правому куті відповіді. Клацніть на піктограму Pause, щоб призупинити або зупинити відповідь.
6. Перегляньте своє запитання
Щоб отримати іншу відповідь, перефразувавши своє запитання, натисніть кнопку Edit text праворуч від запиту. Змініть текст і натисніть кнопку Update, щоб отримати нову відповідь.
7. Отримуйте інформацію з точним місцезнаходженням
За замовчуванням Google визначає ваше місцезнаходження на основі вашої IP-адреси. Але зазвичай це не зовсім точно. Якщо ви хочете використовувати Bard, щоб отримати допомогу чи пропозиції щодо найближчих магазинів, ресторанів, підприємств і пам’яток, то можете вказати йому використовувати ваше точне місцезнаходження, зазначивши, що не заперечуєте, щоб поділитися своїм конкретним місцем розташування з Google.
Щоб налаштувати це, подивіться на місто, указане внизу лівої бічної панелі, і натисніть Update location. Натисніть Allow, щоб надати Bard доступ до вашого місцезнаходження. У вікні About this location натисніть Use precise location. Посилання під місцезнаходженням змінюється з вашої IP-адреси на ваш пристрій. Тепер ви можете використовувати Bard для отримання інформації про найближчі сайти та заходи.
8. Завантажте зображення в Bard
Окрім написання текстового запиту, ви можете завантажити фотографію чи інше зображення в Bard, щоб отримати інформацію про нього.
Для цього натисніть кнопку Upload file ліворуч від підказки та виберіть зображення. Файл може бути у форматі JPG, PNG або WebP. Після завантаження зображення введіть запитання чи запит на основі того, які деталі про зображення ви хочете надати Bard, і натисніть Submit.
9. Поділіться відповіддю або експортуйте її
Хочете поділитися або використати відповідь деінде? Надіславши запит, натисніть значок із трьома крапками поруч із відповіддю. У меню натисніть Copy і вставте відповідь у зовнішню програму чи документ.
За замовчуванням інші користувачі не бачать ваші розмови. Але ви можете поділитися відповіддю публічно, якщо хочете. Для цього натисніть кнопку Share & export і виберіть Share. Натисніть кнопку Create public link, і контент буде опубліковано в Інтернеті, де його зможуть побачити всі, хто має покликання. Також ви можете поділитися ним через LinkedIn, Facebook, Twitter або Reddit.
Ви можете надіслати відповідь до Google Docs, якщо намагаєтеся використати його для створення документа. Натисніть кнопку Share & export і виберіть Export to Docs. Натисніть покликання Open Docs, щоб переглянути текст як документ Google Docs, де його можна редагувати.
Щоб експортувати відповідь як електронний лист у Gmail, натисніть кнопку Share & export і виберіть Draft in Gmail. Далі натисніть посилання Open Gmail. Після цього текст з’явиться у Gmail, де його можна відредагувати.
10. Керуйте своїми розмовами
Нарешті ви можете керувати всіма своїми чатами. Натисніть Show more на бічній панелі, щоб переглянути всі ваші попередні чати.
Виберіть певний чат, щоб переглянути його та, якщо хочете, продовжити розмову з того місця, де зупинилися. Для певного чату натисніть піктограму з трьома крапками. Таким чином ви зможете закріпити його, перейменувати або ж видалити.
Раніше ми повідомляли, що чат-бот Bard від Google офіційно запустили в Україні.