Компанія Google оновила браузер Chrome для платформ iOS та Android і додала можливість автоматично виправляти помилки в URL-адресах, повідомляє Tech News Space.
Це нововведення є частиною масштабної ініціативи компанії з підвищення доступності своїх сервісів для різних груп користувачів. Сюди входять люди з фізичними вадами, дислексією та когнітивними порушеннями, а також сліпі користувачі й користувачі з вадами зору.
Помилки під час введення URL-адрес є звичайним явищем й іноді можуть призвести до неочікуваних і небажаних наслідків, наприклад переспрямування користувача на сумнівний вебсайт. Щоб запобігти цьому, Google представила функцію виправлення помилок в URL-адресах у мобільних версіях браузера Chrome. Раніше компанія реалізувала цю функцію в настільному браузері.
Окрім допомоги у виправленні помилок в URL-адресах, було оновлено низку сервісів, щоб зробити їх доступнішими для ширшого кола користувачів. Тому програма для картографування тепер виділяє комерційні компанії, власниками яких є люди з інвалідністю.
Google також реалізувала функцію Lens in Maps (раніше відому як Search with Live View), яка стала поєднанням ШІ та доповненої реальності. Функція надає можливість користувачам із проблемами зору орієнтуватися в незнайомих місцях за допомогою камери смартфона.
Lens у Картах оголошує назви та категорії місць поблизу, таких як ресторани, банкомати чи зупинки громадського транспорту, а також вказує, наскільки далеко вони знаходяться. Це нововведення обіцяє зробити прогулянки в незнайомій місцевості більш комфортними й пізнавальними, навіть якщо читати текст на екрані користувачеві важко.
Крім того, власники смартфонів Pixel 5 і новіших Pixel (крім Pixel Fold) можуть використовувати застосунок Magnifier, який перетворює камеру смартфона на збільшувальне скло. Це нововведення стало можливим завдяки відгукам людей з вадами зору, які активно використовують камери на своїх пристроях, щоб краще бачити навколишній світ.
Застосунок Magnifier було розроблено у співпраці з партнерами: Королівським національним інститутом сліпих (RNIB) і Національною федерацією сліпих (NFB). Це не тільки допомагає вам побачити дрібні деталі, якщо ви читаєте тексти чи шиєте, але й допомагає розпізнавати дорожні знаки на відстані.
Також застосунок пропонує функції для покращення читабельності тексту, такі як налаштування кольорових фільтрів, яскравості й контрасту.
Раніше цього місяця Google представила оновлену версію Guided Frame – голосового помічника для користувачів із вадами зору, який може надавати аудіопідказки, висококонтрастну анімацію й тактильний зворотний зв’язок, щоб полегшити створення селфі.
Оновлений Guided Frame навчився розпізнавати не тільки обличчя людей, але й інші предмети. Це оновлення вже доступне для моделей Google Pixel 8 і 8 Pro. Очікується, що воно стане доступним для Pixel 6+ до кінця року.
Крім того, Google оновила вбудовану в Google Assistant функцію Routines, яка дає змогу оптимізувати повсякденну діяльність користувачів і їхню взаємодію з розумним будинком. Тепер ви можете вибрати стиль ярлика для програм, персоналізувати його за допомогою власних зображень і змінити розмір на головному екрані.
Дослідження показали, що така персоналізація може бути особливо корисною для людей з когнітивними порушеннями та обмеженими можливостями, завдяки чому Google сподівається розширити корисність програм Assistant Routines для ще більшої кількості користувачів.
Читайте також на ProIT: У січні 2024 року Google припинить використовувати базовий HTML-перегляд Gmail.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!