Відтоді, як почався бум штучного інтелекту, Apple більш мовчазно впроваджувала нову технологію, ніж її колеги. Щоб наздогнати конкурентів, компанія планує оновлення Siri, які включають штучний інтелект, повідомляє Bloomberg.
За інформацією видання, старші віцепрезиденти Apple Джон Джаннандреа та Крейг Федерігі, які відповідають за ШІ та розробку програмного забезпечення, зараз розробляють «розумнішу» Siri. Новий голосовий помічник Siri може вийти вже наступного року.
Команда Федерігі також наполегливо працює над додаванням штучного інтелекту до наступних версій iOS, що повинно дозволити покращити компоненти відповіді й автозавершення як для Siri, так і для програми Messages.
Поки команди працюють, точаться інші внутрішні дебати щодо того, чи повинен генеративний ШІ бути «на пристрої» чи «хмарним». За словами представника Bloomberg, ШІ на пристрої був би швидшим і приватнішим, але хмарний ШІ мав би розширені можливості. У хмарній системі штучний інтелект може процвітати, оскільки він має набагато ширший доступ для навчання та розробки на основі даних.
За останній рік компанія не вскочила в потяг штучного інтелекту, як інші технологічні гіганти на кшталт Meta, Microsoft і Google, однак за лаштунками Apple відчуває сильний тиск, щоб наздогнати згаяне.
«Це викликає багато занепокоєння, і всередині компанії це вважається досить великим промахом», – повідомило джерело Bloomberg, маючи на увазі, що Apple «заскочив зненацька» раптовий поспіх щодо впровадження ШІ.
Як зазначає BusinessInsider, влітку багато кого здивувало, що під час доповіді на Всесвітній конференції розробників генеральний директор Apple Тім Кук та інші керівники компанії жодного разу не згадали термін «ШІ».
Але відставання Apple не означає, що компанія не замислювалась про штучний інтелект до цього року.
«Ми роками проводили дослідження широкого спектру технологій штучного інтелекту, включаючи генеративний штучний інтелект», – заявив Кук Reuters у серпні.
Тім Кук додав, що витрати компанії на дослідження та розробки цьогоріч зросли приблизно на $3,12 мільярда (більше, ніж за аналогічний період минулого року) через збільшення витрат на ШІ.
Apple також працює над власною моделлю штучного інтелекту – Ajax, яку компанія використовує для роботи внутрішнього чат-бота. Деякі співробітники називають її Apple GPT.
У вересні джерела розповіли The Information, що Ajax пройшов навчання з «понад 200 мільярдами параметрів» і виявився потужнішим, ніж GPT-3.5 від OpenAI. GPT-3.5 використовує 175 мільярдів параметрів і підтримує безкоштовну версію ChatGPT від OpenAI.
Хоча зусилля щодо впровадження штучного інтелекту Apple були приглушені, усе ж більшу частину продажів компанії у третьому кварталі (понад $81,8 мільярда) їй принесло апаратне забезпечення, причому тільки iPhone становить $39,6 мільярда із цієї суми.
Раніше ProIT повідомляв про головні стратегічні технологічні тренди на 2024 рік за версією Gartner.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!