ProIT: медіа для профі в IT
4 хв

Вечір п’ятниці: найбільші Tech-переможці у 2024 році

author avatar ProIT NEWS

У поточному році з’явилося багато технічних новинок. Попри тривалий натиск штучного інтелекту і світові політичні конфлікти, Tech-галузь продовжує розвиватись. Engadget розповів про найцікавіших Tech-переможців у році, що минає.

LocalThunk

LocalThunk, канадський розробник ігор, створив невелику гру під назвою Balatro, яка стала інді-історією року. Величезний культурний слід цієї гри миттєво поставив його на вершину сольних розробників.

Balatro, яку можна назвати повноцінним продовженням покеру, вийшла ще в лютому. Відтоді було продано мільйони її копій на багатьох платформах. Гра з’явилася у численних списках кращих ігор 2024 року і навіть була номінована на GOTY на The Game Awards.

Назвати її хітом буде применшенням. Balatro стала настільки популярною, що перетнулася з іншими ігровими франшизами та надихнула на створення фізичної колоди карт.

Попри схожість із покером, розробник прагне зберегти Balatro чистою і поза гральними платформами. Нещодавно він повідомив, що створив заповіт, який передбачає, що IP ніколи не буде продано чи ліцензовано будь-якій гральній компанії або казино.

Гра доступна як для консолей, так і для мобільних пристроїв.

Bluesky

Після кількох місяців бета-версії лише за запрошеннями Bluesky нарешті відмовився від списку очікування та відкрився для всіх на початку 2024 року. На той час у нього було понад 3 мільйони користувачів, кілька співробітників і багато ідей щодо того, як створити кращий простір для публічних розмов. Відтоді сервіс зріс до понад 25 мільйонів користувачів, серед яких знаменитості, політики й інші відомі діячі, які колись були активними на X.

Bluesky все ще аутсайдер. Meta Threads має у понад 10 разів більше користувачів і набагато більше ресурсів. Попри це, він здобув кілька значних перемог. Обсяг сервісу з відкритим вихідним кодом збільшився майже втричі за останні кілька місяців завдяки появі нових користувачів після виборів у США.

Платформа має величезний вплив, коли справа доходить до функцій. Наприклад, Meta вже копіює її унікальні ідеї, такі як стартові пакети та спеціальні канали.

Bluesky — це надія на відкриту децентралізовану платформу, яка не контролюється багатомільярдною рекламною компанією. У той час як Meta готується направити свою рекламну машину на Threads і вже придушила охоплення політичного контенту, лідери Bluesky дали зрозуміти, що хочуть застосувати інший підхід. Хоча важко уявити, що зростання Bluesky найближчим часом затьмарить Threads, Bluesky виглядає більш актуальним, аніж будь-коли.

Google Pixel 9 Pro Fold

Протягом багатьох років ми бачили багато конкуруючих дизайнів складаних телефонів. Samsung починав із петлі, що складається всередину, на оригінальному Galaxy Fold і залишився на ньому, коли лінія Z Fold перетворилася на довгі тонкі пристрої, схожі на палички, які ми маємо сьогодні.

Були й інші, як-от Huawei Mate X, який мав складану конструкцію. Зовсім недавно компанії дражнили перше покоління гаджетів із дисплеями, що складаються у три рази. Після тестування Pixel 9 Pro Fold від Google цього року з’явилося відчуття, що завжди вигравала формула збереження простоти.

Замість того, щоб намагатися створити складаний дисплей з унікальним співвідношенням сторін або розміром екрана, Google в основному взяв зовнішній дисплей зі стандартного Pixel 9, а потім установив гнучкий дисплей майже вдвічі більший за розміром всередині. Коли його відкривають, він може розширюватися, перетворюючись на мініпланшет.

Pixel 9 Pro Fold має найкращі камери серед усіх складаних пристроїв, що продаються сьогодні, але він не набагато товщий або важчий, аніж його більш традиційні побратими. Але, мабуть, найбільшою перемогою є просто побачити, який стрибок у якості збірки та зручності використання пропонує Pro Fold порівняно зі своїм попередником.

Окуляри AR

Протягом багатьох років такі компанії, як Meta і Snap, розкручували перспективи доповненої реальності. Не лише анімованих лінз для селфі й інших ефектів, які ми можемо бачити на наших телефонах, але й окремого апаратного забезпечення, здатного накладати інформацію на навколишній світ. Однак попри ці обіцянки реальні окуляри AR здавалися недосяжними.

У 2024 році це нарешті почало змінюватися. Snap випустила другу пару окулярів AR, а Meta нарешті продемонструвала прототип окулярів Orion AR. Спробувавши обидва, легко зрозуміти, чому ці компанії інвестували стільки часу і грошей у ці проєкти.

В обох компаній ще багато роботи, якщо вони хочуть, щоб їхні окуляри AR перетворилися на продукт, який користувачі дійсно захочуть купити. Наразі компоненти все ще занадто дорогі, а окуляри занадто громіздкі.

Snap об’єднала десятки розробників, зокрема Niantic, Lego й Industrial Light and Magic, які вже створюють програми для AR. Наразі Meta зберігає свою роботу із доповненою реальністю внутрішньою, але її нейронний браслет, який, можливо, з’явиться у майбутніх окулярах під брендом RayBan, виглядає як кардинальний момент для контролерів наступного покоління.

ASUS Zenbook Duo

Класична розкладачка з екраном угорі та фізичною клавіатурою внизу не скоро зникне. Але цього року Zenbook Duo показав, що ноутбуки ще мають багато можливостей для вдосконалення. Після численних спроб різних виробників удосконалити й оптимізувати ноутбуки із подвійним екраном ASUS нарешті об’єднала усе в єдиний пакет із Zenbook Duo.

Він оснащений не одним, а двома 14-дюймовими OLED-дисплеями з частотою оновлення 120 Гц, високою продуктивністю, напрочуд хорошим вибором портів (включно із повнорозмірним HDMI) і вбудованою підставкою. Він не набагато більший і важчий за традиційних конкурентів.

Також ви отримуєте фізичну клавіатуру, за винятком того, що ця клавіатура підключається бездротово через Bluetooth і її можна розмістити на нижньому екрані, як звичайний ноутбук, або перемістити практично куди завгодно. Це дозволяє Zenbook Duo перетворюватися на щось на кшталт портативного моноблока із двома розташованими один на одному дисплеями, які справді чудово підходять для багатозадачності. Оскільки клавіатура також заряджається бездротовим способом, вам не доведеться турбуватися про те, щоб її зарядити.

Найкращим є те, що він коштує не набагато дорожче, ніж звичайний ноутбук преміумкласу, тож навіть під час подорожі вам не треба буде обмежуватися одним крихітним дисплеєм.

Раніше ProIT повідомляв, що Samsung планує скоротити виробництво складаних пристроїв у 2025 році.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.