ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

Трансформація мейнфреймів: 6 прогнозів на 2024 рік

author avatar ProIT NEWS

Успіх ІТ-організацій у сучасній цифровій економіці вимагає швидкості – здатності швидко реагувати на ринкові тенденції за допомогою нових програм і послуг, миттєвого доступу до важливих даних і вирішення проблем ще до того, як вони вплинуть на обслуговування. Нові технології на мейнфреймах дозволять підприємствам прийняти мінливі ринкові сили, перетворивши їх на конкурентну перевагу.

DevOps.com наводить шість прогнозів щодо того, як мейнфрейм-організації використовуватимуть нові технології для розвитку платформи у 2024 році.

1. Впровадження AI/ML зростає

Роль штучного інтелекту (AI) і машинного навчання (ML) та їх впровадження у мейнфреймі, від розробки застосунків до моніторингу та керування даними, продовжуватимуть зростати.

Революція генеративного штучного інтелекту є реальною й такою залишиться. У цьому році організації продовжуватимуть досліджувати найкращі випадки його інтеграції в систему керування мейнфреймами. Команди розробників використовуватимуть ключову інформацію, рекомендовану ШІ, для автоматизації робочих процесів і створення коду, що підвищить продуктивність розробників.

Адміністратори баз даних (DBA) намагатимуться автоматизувати процеси керування даними, щоб ефективно справлятися із попитом на різноманітні набори даних, необхідні для інструментів генеративного ШІ. Своєю чергою команди операцій із мейнфреймами посилять свою залежність від прогнозної аналітики й аналізу першопричин на основі штучного інтелекту.

У міру впровадження та накопичення досвіду організації подолають проблеми довіри до ШІ та почнуть використовувати потужність автоматизації, щоб стати повністю автономним цифровим підприємством. Водночас зростатиме потреба в управлінні AIOps і MLOps, щоб забезпечити достовірність і точність поточної розробки моделей.

2. DevEx виходить на передній план інноваційних стратегій компаній

Організації знайдуть новий імператив для залучення й утримання найкращих талантів, надаючи розробникам знайомі інструменти та середовища розробки.

Професіонали, які нещодавно закінчили навчання або переходять з інших платформ, приносять із собою інтегровані й автоматизовані практики DevOps. Перехід до DevOps для всього підприємства, безперервна інтеграція та конвеєри безперервного розгортання (CI/CD) триватимуть. Також багато компаній прагнуть використовувати кросплатформні інструменти.

Надаючи розробникам свободу використовувати обране ними інтегроване середовище розробки (IDE), організації можуть скоротити час підготовки та швидше навчити нових розробників мейнфреймів.

3. Database DevOps долає розрив між адміністраторами баз даних і розробниками

Попит на гнучке середовище розробки, яке поширюється від застосунків до баз даних, збільшить включення баз даних DevOps у конвеєри CI/CD.

Застосовуючи гнучкі практики, такі як поступові зміни бази даних і постійне розгортання, організації зможуть подолати розрив між адміністраторами баз даних і розробниками та забезпечать розвиток баз даних мейнфреймів разом із програмним кодом. Цей узгоджений підхід покращить співпрацю, зменшить конфлікти та прискорить розробку застосунків, позиціонуючи мейнфрейми як гнучкі й адаптовані компоненти в ІТ-ландшафті.

4. Демократизація даних мейнфрейму

Потреба демократизувати дані мейнфрейму, зробивши їх доступними для аналітичних двигунів AI/ML, набиратиме обертів.

Зусилля, необхідні для вилучення та перетворення даних мейнфреймів, що зберігаються на стрічці й віртуальних стрічкових бібліотеках (VTL), залишили позаду величезні обсяги критично важливих для бізнесу даних. Запровадивши інтеграцію мейнфрейму із хмарою, організації можуть полегшити й пришвидшити доступ до даних мейнфрейму та перетворити їх у відкриті формати, зробивши доступними для аналітичних механізмів і програм AI/ML.

Здатність реалізувати прихований потенціал даних, які вони вже зберігають, зробить хмарне зберігання даних мейнфреймів необхідною умовою для підприємств, які прагнуть трансформувати свій бізнес та отримати конкурентну перевагу.

5. Зберігання об’єктів стає критичним для безпеки

Організації, які залежать від мейнфреймів, намагатимуться інтегрувати гібридне хмарне сховище об’єктів, щоб посилити захист даних мейнфреймів від ескалації кіберзагроз та атак програм-вимагачів.

У 2024 році кількість кіберзагроз майже напевно зросте. Закон Європейського Союзу про цифрову операційну стійкість (DORA) спрямований на те, щоб організації залишалися пильними та захищали свої системи й дані своїх клієнтів від зростаючих загроз.

З огляду на те, що DORA має набути чинності в січні 2025 року, а на горизонті з’являться подальші нормативні акти та вказівки, керування даними мейнфреймів у різних місцях із наданням пріоритету незмінним копіям даних стане обов’язковим. Організації орієнтуються на проактивні стратегії, узгоджуючи свою мейнфрейм-інфраструктуру з гібридними хмарними рішеннями, щоб захиститися від зростаючої складності кіберзагроз.

6. Інновації беруть на себе лідерство

Побачивши на власні очі успіх поточних зусиль із модернізації мейнфреймів, організації зосередять увагу на створенні навичок і спеціальностей, які відповідають майбутнім цілям і дорожнім картам продукту, даючи їм можливість використовувати майбутні тенденції та швидко реагувати на зміну ринкових сил.

Оскільки компанії вдосконалюють свої підходи до штучного інтелекту на мейнфреймі, багато хто звернеться до створення команд «прикладного штучного інтелекту», яким буде доручено розробляти проактивні рішення для кращого аналізу даних і прогнозування тенденцій.

У 2024 році мейнфрейм-організації прискорять впровадження нових технологій, таких як штучний інтелект і хмара, щоб підвищити адаптивність, стійкість та ефективність платформи, одночасно створюючи для неї ще більший успіх у майбутньому.

Мейнфрейм і надалі залишатиметься платформою для інновацій, що інтегрує нові технології й практики, запозичені з інших платформ, для еволюції гібридного ІТ-середовища, яке відповідає та перевищує вимоги сучасної цифрової економіки.

Роль штучного інтелекту, вплив нормативних актів щодо управління даними, доступність і вимоги до сумісності мейнфреймів – усе це ознаменує 2024 рік як рік значних трансформацій.

Раніше ProIT повідомляв, що F5 оптимізує мережеві програми NGINX: тепер вони доступні за єдиною ліцензією.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.