Швидке впровадження штучного інтелекту може знизити заробітні плати, але поки що воно створює, а не знищує робочі місця, особливо для молодих та висококваліфікованих фахівців. Про це йдеться у дослідженні Європейського центрального банку (ЄЦБ).
Згідно з дослідженням, у вибірці із 16 європейських країн частка зайнятості в секторах, схильних до впливу ШІ, збільшилася. При цьому робочі місця з низькою та середньою кваліфікацією практично не постраждали, а висококваліфіковані посади отримали найбільший приріст.
Водночас Європейський центробанк зазначив, що швидке впровадження штучного інтелекту може знизити зарплати фахівців. Наразі ж ЄЦБ відзначає «нейтральний або трохи негативний вплив» ШІ на заробітні плати.
Експерти додали, що технології з використанням штучного інтелекту продовжують розроблятися і впроваджуватися. Більшу частину їхнього впливу на зайнятість і заробітну плату, на економічне зростання і рівність можна буде помітити згодом.
Нагадаємо, на думку Білла Гейтса, ШІ скоротить робочий тиждень до 3 днів.
Ілон Маск також вважає, що «настане момент, коли робота не буде потрібна. Ви можете мати роботу, якщо хочете мати роботу для особистого задоволення. Але штучний інтелект зміг би зробити все».
ProIT теж аналізував, чи відбере ШІ у вас роботу.
Технології можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць протягом наступних 5 років. Про це йшлося у звіті Всесвітнього економічного форуму в Женеві (WEF) у травні. Зокрема, такі технології, як штучний інтелект, прискорюють скорочення канцелярської роботи, одночасно збільшуючи попит на фахівців із технологій і кібербезпеки.
Згідно з прогнозом Goldman Sachs, генеративний ШІ ставить під загрозу 300 мільйонів робочих місць у найбільших економіках світу.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!