Apple активно працює над новими чипами, спеціально призначеними для розумних окулярів, які мають конкурувати з XR-окулярами Google й окулярами Ray-Ban від Meta. Про це повідомляє Mac Rumors.
Ці чипи нині перебувають на стадії розроблення. Масове виробництво планується на 2026 або 2027 рік із можливим запуском продукту протягом наступних 2 років.
За словами Марка Гурмана з Bloomberg, майбутній пристрій Apple не буде повноцінним пристроєм доповненої реальності на кшталт Vision Pro, але міститиме функції ШІ, мікрофони й камери, що забезпечуватимуть досить якісний користувацький досвід.
Повідомляють, що окуляри матимуть кілька камер, мікрофонів і вбудовані функції ШІ подібно до пропозиції Meta. Ймовірно, вони підтримуватимуть знімання фото, запис відео, переклад мов, а також функції на кшталт Visual Intelligence — сканування середовища, отримання інформації про продукти й навігацію.
Apple створює спеціалізований чип на основі SoC, які використовуються в Apple Watch — енергоощадніші порівняно з чипами для iPhone. За наявною інформацією, компанія вже внесла низку оптимізацій для покращення енергоефективності майбутніх окулярів.
Важкий шлях до розумних окулярів
Проєкт Apple зі створення розумних окулярів не був простим. Спочатку компанія розглядала повноцінні AR-окуляри, які б працювали у зв’язці з Mac, але, за даними Bloomberg, у січні цей проєкт було зупинено. Ідея полягала у створенні пристрою з виглядом звичайних окулярів, але з функціональністю доповненої реальності.
Інженери Apple з’ясували, що такі окуляри повинні мати продуктивність на рівні iPhone, споживаючи вдесятеро менше енергії, інакше чип перегріватиметься. Додавання акумулятора призводило б до надмірної ваги.
Спочатку окуляри мали підключатися до iPhone, але його потужностей виявилося недостатньо. Потім Apple розглядала варіант живлення від Mac, але керівництво визнало це нереалістичним — і проєкт було скасовано.
Візія Apple Glass
Попри труднощі, CEO Apple Тім Кук, за інформацією Bloomberg, непохитно налаштований випередити Meta у випуску повноцінних AR-окулярів. Кук нібито зробив цей проєкт пріоритетним і особисто залучений до розроблення.
Однак, як зазначає Bloomberg, для виведення таких окулярів на ринок потрібно ще багато років, адже треба вдосконалити ключові технології — дисплеї високої роздільної здатності, потужні чипи й мініатюрні акумулятори з тривалим терміном роботи.
Тим часом Apple просуває менш амбітну версію — смартокуляри на зразок Ray-Ban із базовими функціями й високим рівнем інтеграції в екосистему.
Apple проводить користувацькі дослідження, щоб оцінити популярність різних функцій і інтерфейсів. За даними, внутрішній кодовий проєкт має назву Atlas, ним опікується команда Product Systems Quality у межах підрозділу апаратного забезпечення. Також компанія розробляє версію visionOS, адаптовану під окуляри.
Робота над AR-технологіями ведеться в секретному центрі в місті Санта-Клара поруч із головним кампусом Apple в Купертіно. Тут же розташовано виробничий об’єкт, де тестують дисплеї майбутнього.
Читайте також на ProIT: Google показала Android XR у дії: смартокуляри з Gemini бачать, перекладають і памʼятають обʼєкти.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!