У той час як великі технологічні компанії змагаються за домінування в гонитві озброєнь штучного інтелекту, зростання попиту на апаратне забезпечення для ШІ принесло значні доходи компаніям, які його виробляють.
Так, Mitsubishi Electric, токійська компанія, яка займається виробництвом електроніки та електрообладнання, нещодавно зафіксувала різке зростання продажів своїх оптичних трансиверів, які є ключовими для забезпечення високошвидкісної передачі даних у центрах обробки даних. Про це повідомляє Observer.
Попит на ці пристрої настільки високий, що Mitsubishi Electric планує збільшити свої виробничі потужності на 50% наступного місяця, заявив Масайоші Такемі, виконавчий директор і президент групи бізнесу напівпровідників і пристроїв компанії.
Прагнення збільшити потужності центрів обробки даних значною мірою зумовлено масовим споживанням енергії, необхідним для ШІ.
Згідно з нешодавнім звітом Goldman Sachs, один запит до ChatGPT використовує майже в 10 разів більше електроенергії, ніж пошук у Google.
У звіті прогнозується, що до кінця десятиліття енергетичні потреби центрів обробки даних зростуть на 130%.
Центри обробки даних, що належать хмарним постачальникам послуг, які пропонують масові обсяги обчислювальних ресурсів і сховищ, значно збільшилися за останні роки. На початок 2024 року їх було створено 1000 у всьому світі, згідно з даними Synergy Research Group. У найближчі роки очікується, що в експлуатацію будуть введені ще 120-130 центрів обробки даних, зазначають у дослідницькій фірмі.
Що таке оптичні трансивери?
Компанії, такі як NVIDIA, яка постачає графічні процесори (GPU) у центри обробки даних, що забезпечують роботу моделей ШІ, також стикаються з труднощами у задоволенні стрімко зростаючого попиту.
Центри обробки даних, які містять сервери з GPU або прискорювачами ШІ, залежать від оптичних трансиверів для забезпечення високошвидкісної передачі даних між цими серверами.
Mitsubishi Electric заявляє, що наразі є світовим лідером у виробництві цих пристроїв, контролюючи майже 50% ринку оптичних трансиверів.
Запити від провідних провайдерів центрів обробки даних, включаючи Amazon, Microsoft, Alphabet, Meta та Apple, є дуже значними й продовжують зростати, вважають у компанії.
Підрозділ напівпровідників і пристроїв приніс їй 74,5 мільярда японських єн ($514 мільйонів) доходу з квітня по червень, що на 9% більше порівняно із попереднім роком.
Також на початку цього місяця компанія оголосила про плани почати виробництво нового покоління оптичних чипів, які будуть відправлені для тестування у жовтні з метою збільшення швидкості своїх оптичних трансиверів.
«Особливо в центрах обробки даних, де ринок стрімко зростає, швидкість передачі даних змінюється від 400 гігабіт на секунду до 800 гігабіт на секунду і навіть до 1,6 терабіт на секунду», — заявили в Mitsubishi Electric.
Ринок оптичних пристроїв буде домінувати в цих надвисокошвидкісних діапазонах, оскільки він продовжує стрімко зростати.
Згідно з даними компанії, у 2023 році вартість галузі становила близько $4 мільярдів. До 2029 року вона може збільшитися втричі й досягти майже $12 мільярдів.
Раніше ми повідомляли, що витрати підприємств на послуги хмарної інфраструктури протягом першого кварталу 2024 року перевищили $76 мільярдів, що на $13,5 мільярдів більше порівняно із першим кварталом 2023 року (зростання на 21%).
Зараз на «велику трійку» хмарних провайдерів припадає 67% світових витрат на хмарні технології.
Читайте також на нашому сайті про гіпермасштабування у 2024 році: плани найбільших у світі операторів ЦОД.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!