На популярному сервісі Stack Overflow провели велике щорічне опитування розробників, у якому взяли участь понад 90 тисяч програмістів з усього світу, повідомляє Virtualization.
Цього року фахівці Stack Overflow зосередилися на ШІ й ось які результати вони отримали:
• 70% респондентів вже використовують або планують використовувати інструменти штучного інтелекту у своєму процесі розробки: 44% вже використовують інструменти ШІ, а 26% планують використовувати їх найближчим часом;
• 77% схвально ставляться до використання інструментів ШІ як частини робочого процесу розробки;
• 33% бачать підвищення продуктивності у результаті використання інструментів штучного інтелекту як частини процесу розробки;
• 42% опитаних довіряють точності результатів інструментів ШІ, які використовуються у процесі розробки.
Хоча розробники дуже зацікавлені в технологіях штучного інтелекту, насправді вони не використовують у своїй роботі так багато різних інструментів ШІ.
«Ажіотаж щодо нових технологій штучного інтелекту лише на самому початку, – йдеться у блозі Stack Overflow. – Ми очікуємо, що може знадобитися трохи більше часу, перш ніж ми побачимо, що розробники використовують більше інструментів штучного інтелекту. Іншою причиною, чому інструменти ШІ повільно впроваджуються у процес розробки, є те, що професійні розробники не дуже довіряють точності інструментів штучного інтелекту. Серед тих, хто використовує або планує використовувати інструменти ШІ, лише 3% дуже довіряють точності, яку вони забезпечують, а 6% дуже не довіряють. Хоча більшість (39%) опитаних певною мірою довіряють інструментам штучного інтелекту. Тим не менш, це свідчить про те, що інструментам ШІ ще необхідно довести свою корисність».
Серед цих інструментів безсумнівним лідером був GitHub Copilot, про який згадали майже 55% усіх респондентів. За ним йдуть Tabnine – майже 13% та AWS CodeWhisperer – дещо більше 5%.
Що стосується проблем «довіри» й «корисності» інструментів ШІ, то наведені нижче кілька графіків демонструють загальну картину:
Фахівці Stack Overflow також запитали розробників, як, на їхню думку, інструменти ШІ змінять робочий процес наступного року. 77% респондентів вважають, що наступний рік буде трохи або дуже відрізнятися за використанням інструментів ШІ при написанні коду.
Велике опитування охоплює набагато більше, ніж штучний інтелект, і досліджує такі сфери, як профілі розробників, технології, якими фахівці користуються/бажають користуватися, участь спільноти й багато іншого, але саме ШІ став новою яскравою зіркою у цьому звіті.
Про ситуацію в українському сегменті ІТ-ринку, тенденції й точки росту у 2023 році читайте в нашому матеріалі.