ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

OpenAI додає пошук у реальному часі до безкоштовного плану ChatGPT

author avatar ProIT NEWS

OpenAI оновила вбудовану пошукову систему ChatGPT, додавши нові функції, які дозволять користувачам швидше знаходити потрібну інформацію, повідомляє Silicon Angle. Покращення були представлені у межах 12-денного анонсу продуктів, який компанія розпочала минулого тижня. Раніше OpenAI вже презентувала генератор відео Sora і преміальний план ChatGPT.

Пошукова система ChatGPT розпочала роботу як окремий сервіс SearchGPT у липні. Тоді OpenAI називала його тимчасовим прототипом, створеним для збору відгуків. Після кількох тижнів сервіс закрили й інтегрували до поточної версії ChatGPT.

До сьогодні пошукова система була доступною лише для платних користувачів ChatGPT. Завдяки оновленню вона стала доступною і для безкоштовного плану. Також OpenAI додала покращення швидкодії та налаштування, яке дає змогу встановити функцію як пошукову систему за замовчуванням у браузері.

Як це працює?

Пошукова система базується на великих мовних моделях OpenAI. Коли користувач вводить запит, інструмент не повертає список вебпосилань, а натомість генерує текстову відповідь природною мовою. Ці відповіді можуть містити до кількох абзаців тексту.

Оновлена версія пошукової системи налаштовує формат відповіді залежно від типу запиту:

  • Якщо користувач шукає майбутні події у певному регіоні, то ChatGPT замість звичайного текстового фрагмента відображає список подій. Кожен пункт у списку містить короткий опис, мініатюру та посилання на відповідну сторінку.
  • При пошуку ресторанів пошукова система надає детальнішу інформацію. Натискання на запис ресторану відкриває спливаюче вікно, де відображаються години роботи, маршрути, відгуки та додаткова інформація.
  • При пошуку популярних вебсайтів, таких як Booking.com, ChatGPT показує посилання на сервіс над текстовою відповіддю.
  • Відео тепер можна відтворювати безпосередньо у вікні інтерфейсу ChatGPT.

ChatGPT автоматично перенаправляє запити до пошукової системи, якщо визначає, що користувач хоче отримати інформацію з інтернету. Крім того, з’явилося нове налаштування, яке дає змогу відправляти запити до пошукової системи за замовчуванням.

Також OpenAI розглядає можливість монетизації своєї пошукової системи у майбутньому, запропонувавши корпоративну версію через API. Кілька стартапів, таких як Cohere Inc., уже надають аналогічні послуги.

Технологія дозволяє компаніям вбудовувати пошукові системи на основі ШІ у свої вебсайти. Наприклад, онлайн-магазини можуть використовувати такі рішення для швидкого пошуку товарів для своїх клієнтів.

Нагадаємо, раніше OpenAI представила дві нові функції ChatGPT. Зокрема, відеовведення і спільний доступ до екрана у голосовій розмові. Поки у компаніях панує святковий настрій, новий веселий режим Санти з’являється саме вчасно до новорічних свят.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.