ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

На Apple подали до суду через те, що компанія не впровадила інструментів проти CSAM в iCloud

author avatar ProIT NEWS

Жертви сексуального насильства над дітьми подали до суду на Apple через те, що компанія не виконала планів зі сканування iCloud на наявність матеріалів сексуального насильства над дітьми (CSAM). Про це повідомляє The New York Times.

У 2021 році Apple оголосила, що працює над інструментом для виявлення сексуального насильства, який позначатиме зображення, що показують таке жорстоке поводження, і сповіщатиме Національний центр у справах зниклих та експлуатованих дітей. Однак компанія зазнала негативної реакції через наслідки застосування цієї технології для конфіденційності осіб і зрештою відмовилася від її реалізації.

За даними NYT, позов, поданий у Північній Каліфорнії, передбачає відшкодування збитків у розмірі понад $1,2 мільярда для потенційної групи жертв із 2680 осіб.

У позові стверджується, що після того, як Apple продемонструвала свої заплановані інструменти для безпеки дітей, компанія не змогла реалізувати ці проєкти або вжити жодних заходів для виявлення та обмеження сексуального насильства над дітьми на своїх пристроях. Це завдало шкоди жертвам, оскільки зображення продовжували поширюватися.

У заяві для Engadget речник Apple Фред Сайнц сказав:

«Матеріали про сексуальне насильство над дітьми є огидними. Ми прагнемо боротися з тим, як хижаки наражають дітей на небезпеку. Ми терміново й активно впроваджуємо інновації для боротьби з цими злочинами, не ставлячи під загрозу безпеку та конфіденційність усіх наших користувачів. Такі функції, як «Безпека зв’язку», наприклад, попереджають дітей, коли вони отримують або намагаються надіслати контент, який містить зображення оголеного тіла. Ми прагнемо допомогти розірвати ланцюжок примусу, що призводить до сексуального насильства над дітьми. Як і раніше ми глибоко зосереджені на створенні засобів захисту, які допомагають запобігти поширенню сексуального насильства над дітьми».

Позов був поданий через кілька місяців після того, як Національне товариство запобігання жорстокому поводженню з дітьми Великої Британії (NSPCC) звинуватило Apple у приховуванні інформації про випадки сексуального насильства над дітьми.

Раніше ProIT повідомляв, що Австралія заборонила всі соцмережі для дітей віком до 16 років, окрім YouTube.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.