ProIT: медіа для профі в IT
4 хв

Microsoft Teams пропонує більше можливостей для розробників

author avatar ProIT NEWS

Коли продукт стає достатньо великим, він стає місцем, де можна створювати програми. Ми бачили це на прикладі з Microsoft Office, Visual Studio, Dynamics тощо.

Teams швидко став хостом для кінцевих точок робочого процесу і швидкої взаємодії із бізнес-системами, перш ніж отримати власні інструменти розробника.

Вбудовування Teams у користувацькі програми дозволяє цим програмам працювати разом, повідомляє Info World.

Мета полягає у тому, щоб користувачам не доводилося змінювати контекст, адже прості завдання можна запускати з чату або ж програми можуть розкривати функціональність у вкладках.

У збірці 2024 року Microsoft запустила колекцію нових функцій, орієнтованих на розробників.

Однією із ключових сфер було вдосконалення параметрів інтерфейсу користувача та додавання нових способів надання доступу до програм користувачам.

Додавання програм до Teams Stageviews

Teams пропонує кілька різних способів посилатися на ваш код. Ви можете створювати чат-боти, додавати інтерактивні функції до повідомлень, використовувати адаптивні картки для доставки інформації або вебхуки для використання Teams як асинхронного інтерфейсу користувача для ваших служб.

Можливо, одним із найбільш корисних варіантів є вкладки.

Вкладки дають змогу швидко вставляти вебвміст у Teams із можливістю взаємодії з основною платформою, а також із вашими або сторонніми серверами.

По суті, це просто iframe HTML із підтримкою для окремих осіб, невеликих груп і великих команд. Деякі працюють із чатами, інші ж — із більш офіційними каналами.

Вони можуть бути статичними. Наприклад, вбудовувати корпоративний вебсайт або вебсайт проєкту у Teams, схожий на звичну інтрамережу. Або ж можуть бути динамічними, пропонуючи конфігурований вміст навколо каналу.

Корпорація Microsoft нещодавно представила новий спосіб надання складніших програм у вигляді вкладок під назвою Stageview. Це дає змогу використовувати кілька вікон, відкриваючи нове вікно із власним спеціальним видом чату.

Вказана техніка виводить користувачів із робочого простору Teams, ізолюючи завдання від шуму чатів та інформаційних панелей.

Stageview можна відкрити за посиланням у чаті або як програму Teams.

Стандартний Collaborative Stageview надає панель вмісту та чат на бічній панелі. Це інструмент для роботи із планами проєктів, дошками Kanban, звітами Power BI тощо.

Якщо вам не потрібна опція чату, то можна запустити Stageview Multi-Window, яке просто відкриває окреме вікно для вашого вмісту.

Останнім варіантом є Stageview Modal, який працює всередині програми Teams. Це значення за замовчуванням для клієнтів, які не підтримують кілька вікон. Наприклад, Teams в Інтернеті.

Stageviews можна викликати з Adaptive Cards або із глибоких посилань у вмісті та чатах за допомогою Stageview API.

Якщо ви користуєтеся клієнтом Teams для настільних комп’ютерів, то всі вони за замовчуванням мають Collaborative Stageview.

Використання адаптивної картки є кращим способом запуску програми, розміщеної на Stageview, оскільки це можна зробити, не перериваючи потік чату.

Для складніших взаємодій потрібен API Stageview. Це включає в себе можливість використовувати threadId для переведення розмови в чат Stageview, щоб ви могли продовжувати працювати в контексті розмови, яка ініціювала програму.

Налаштування посилання Stageview добре задокументовано. Більшість необхідної структури міститься в корисному навантаженні JSON.

Необхідні параметри базуються на конструкціях Threads. Головною зміною є нова опція openMode, яка визначає тип досвіду Stageview, який ви надаєте.

Ті самі параметри використовуються в URL-адресі, коли ви запускаєте програму через глибоке посилання. Вам потрібно закодувати URL-адресу, перш ніж додавати її до посилання, оскільки незакодовані URL-адреси відхилятимуться.

Stageview є цікавим розширенням моделі застосунків Teams, що дозволяє розглядати програми окремо від платформи спільної роботи Teams, зберігаючи потік. Такий підхід повинен зменшити відволікання та допомогти уникнути марнування часу на перемикання контексту.

Спрощення спільного використання через Teams

Однією з нових корисних функцій є елемент керування «Поділитися із Teams», який можна додати до наявних вебпрограм.

Скажімо, ви створили інструмент, який допомагає керувати каталогом електронної комерції, і знаєте, що користувачі захочуть проводити спеціальні зустрічі щодо вмісту каталогу. Ви можете вбудувати керування загальним доступом у свою програму.

Почніть із завантаження сценарію Share, а потім додайте спільний доступ, додавши елемент HTML, пов’язаний із класом керування, з посиланням на ідентифікатор програми Teams, у якій буде розміщено вміст, і URI для вмісту, до якого надається спільний доступ.

Це дає змогу швидко додати підтримку Teams у будь-яку внутрішню вебпрограму. Користувачі можуть ділитися вмістом, а потім повертатися до нього пізніше під час зустрічі Teams, відкриваючи програму як частину розмови.

Значна частина нових функцій розробника походить від оновленої бібліотеки JavaScript TeamsJS 2.0. Старіші програми можна швидко перенести на останню версію, додавши підтримку Outlook, а також Teams.

Водночас потрібно буде внести деякі зміни. Наприклад, оновити код для підтримки більш сучасних асинхронних можливостей JavaScript.

Також відбулася реорганізація API бібліотеки, згрупувавши їх за можливостями.

Корпорація оновила свій Visual Studio Code Teams Toolkit, щоб допомогти з міграцією програм. Це автоматизує процес оновлення залежностей і маніфестів програми, надаючи сповіщення про те, де потрібно оновити інтерфейси та зворотні виклики.

Такі дії здійснюються не повністю автоматично, але допоможуть вам почати вносити необхідні зміни.

Інший інструмент оновлює маніфест програми, перевіряючи її вміст перед публікацією. Ви можете завантажити його із Visual Studio Code Marketplace.

Використання Teams для розроблення й документування коду

Teams також є інструментом для розробників, який забезпечує місце для співпраці щодо коду.

Незважаючи на форматування на основі Markdown, раніше не було можливості використовувати Teams як місце для обміну кодом. Тепер цю прогалину заповнено, і можна вставляти відформатовані блоки коду у Teams разом із підсвічуванням синтаксису.

Блоки коду можна перетворити на компоненти Loop, тож ви можете співпрацювати над частиною коду в реальному часі. Він має добре працювати для перевірки чи налагодження. Після узгодження коду просто скопіюйте його назад в IDE або редактор коду.

Ще одна цікава функція розробника — підтримка Mermaid, мови на основі JavaScript, яка дає змогу швидко додавати графіки та діаграми.

Знову ж таки, це можна використовувати спільно, дозволяючи архітекторам та іншим членам команди розробників динамічно документувати фрагменти коду, показуючи, як вони взаємодіють і яку функціональність пропонують.

Mermaid добре підходить для наявної підтримки Markdown у Teams, оскільки використовує подібну мову форматування для створення візуального вмісту.

Mermaid — це цікавий інструмент із відкритим кодом, який пропонує швидкий спосіб додавання діаграм до основного текстового інструменту.

Ви можете використовувати його для створення багатьох різних типів діаграм програмної інженерії, дозволяючи використовувати середовище Teams для спільного створення документації разом із кодом, швидкого створення блок-схем, діаграм класів, шляхів користувача та навіть діаграм сутностей.

Все, що вам потрібно зробити, це написати опис діаграми, яку ви створюєте, щоб допомогти іншим членам вашої команди зрозуміти код, над яким ви працюєте.

Існування Mermaid разом із Markdown у Teams разом із підтримкою блокування коду є напрочуд корисним.

Так, замість написання документації після завершення проєкту, коли ви будете задоволені вмістом, його можна скопіювати та вставити на обрану вами платформу керування документами.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft Teams переходить на єдину версію для особистого та робочого облікових записів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.