Корпорація Microsoft оголосила про публічну бета-версію AI Shell, утиліти командного рядка, яка надає генеративні можливості ШІ безпосередньо у Windows PowerShell. Як повідомляє Windows Latest, AI Shell має багато спільного із термінальним чатом, який Microsoft поставила в Windows 11 (Canary Build) наприкінці жовтня.
Наприклад, основні концепції обох інструментів абсолютно однакові. AI Shell і Terminal Chat створені для полегшення розуміння взаємодії командного рядка та можуть допомогти вам писати команди. Інтеграція ШІ також розроблена, щоб надавати пояснення і пропозиції, а також допомагати вам виправляти помилки.
На цей час AI Shell постачається лише із двома агентами AI, Azure OpenAI та Copilot в Azure, але його структура дозволяє створювати й інтегрувати й інші агенти ШІ. Це чудова річ, оскільки ви можете вибрати LLM, яка найкраще підходить для ваших конкретних потреб.
AI Shell інсталювати легко. Все, що вам потрібно, це Windows 10 або пізнішої версії та PowerShell 7.4.6, встановлений на вашому комп’ютері, і все готово. Якщо ви відповідаєте цим вимогам, то можете запустити такий сценарій, щоб інсталювати AI Shell на вашому ПК:
Invoke-Expression “& { $(Invoke-RestMethod ‘https://aka.ms/install-aishell.ps1’) }”
Після встановлення наступним кроком є налаштування. Конфігурація також досить легка, оскільки можна використовувати OpenAI. Для конфігурації потрібно лише додати ключі API.
Для цього відкрийте PowerShell, запустіть команду Start-AIShell і виберіть потрібний агент. Потім запустіть команду /agent config в оболонці AI, щоб відкрити файл конфігурації. Тут вам потрібно розкоментувати наступний розділ, а потім додати свої ключі API. Далі збережіть файл, і все. Ви успішно налаштували AI Shell.
Що може AI Shell?
Ми запитали: «У мене на комп’ютері багато файлів. Я хочу отримати список файлів, розмір яких перевищує 200 МБ, а також інформацію про їх конкретне розташування». Це дало такий результат:
Get-ChildItem -Path “C:\Path\To\Search” -Recurse -File | Where-Object { $_.Length -gt 200MB } | Select-Object FullName, Length
Нам було запропоновано замінити шлях на каталог, який ми хотіли просканувати. Ми сказали агенту ШІ: «Я хочу просканувати весь комп’ютер на наявність великих файлів», і він дав оновлений сценарій із вибраним диском C.
Під час виконання вихідні дані включали каталоги із забороненим доступом, і ми не могли побачити розмір файлу. Тому попросили його виключити каталоги із забороненим доступом і показати розмір файлу у першому стовпці, а потім ім’я файлу та каталог. Для цього агент ШІ дав такий сценарій, і коли ми виконали його в PowerShell, то отримали бажані результати.
Get-ChildItem -Path “C:\” -Recurse -File -ErrorAction SilentlyContinue | Where-Object { $.Length -gt 200MB } | Select-Object @{Name=”SizeMB”; Вираз={[math]::Round($.Length / 1MB, 2)}}, FullName, DirectoryName
Далі ми запитали AI Shell, чи може вона генерувати код Python. Він відповів, що так, тож ми попросили його написати код Python для базового калькулятора, і він це зробив. І сценарій Python також працював, як очікувалося.
Під час тестів Windows Latest помітила, що також можна використовувати агента ШІ, щоб отримати пояснення командлетів, попросити його написати чи вдосконалити сценарії PowerShell або просто як звичайного помічника зі штучним інтелектом.
Найкращі функції в AI Shell для Windows 11:
- Команда /code post дозволяє надсилати згенерований код з оболонки AI на термінал PowerShell.
- Команда /code copy допомагає скопіювати згенерований код.
- Команда resolve-error у терміналі PowerShell надсилає помилку у вікна AI Shell для пошуку вирішення. Це дуже схоже на Windows Terminal Chat, який також використовує ChatGPT.
- Команда Invoke-AIShell у терміналі PowerShell разом із кодом або без нього допоможе вам надсилати запити до AI Shell.
Загалом AI Shell — чудовий інструмент. Враховуючи, що це лише публічний попередній перегляд, у ньому можна побачити деякі нові функції.
Нагадаємо, нещодавно у Microsoft попередили користувачів, що деякі інсталяційні носії Windows 11, створені вручну, можуть містити помилку.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!