Все ще використовуєте Python 3.7? Навіть Microsoft вважає, що настав час рухатися далі після того, як Windows остаточно відмовився від підтримки цієї мови у жовтневому випуску 2023 року свого розширення для Visual Studio Code, повідомляє The Register.
Однак Python 3.7 залишається популярним. Microsoft враховує цю популярність і підтверджує, що не планує видаляти код із розширення Visual Studio Code:
«Ми очікуємо, що розширення буде продовжувати працювати неофіційно з Python 3.7 на передбачуваний майбутній час».
Python перейшов на щорічний графік завершення підтримки. Підтримка Python 3.8 має завершитися в жовтні 2024 року. Це означає, що офіційна підтримка у розширенні Microsoft для Visual Studio Code закінчиться з першим випуском 2025 року і так далі.
За даними Microsoft, розширення Python для Visual Studio працює з усіма активно підтримуваними версіями Python. Версія 3.12 є останньою версією і ще не вплинула на статистику. Випуск версії 3.13 запланований наступного року.
Python вже давно є популярною мовою розробників. TIOBE поставив її на перше місце у своєму списку мов за жовтень 2023 року, перед C і C++, тоді як опитування розробників Stack Overflow поставило цю мову на третє місце, після HTML і JavaScript, але вище, ніж SQL.
В опитуванні 2023 року Stack Overflow йдеться, що Python посів перше місце серед респондентів, які або не були професійними розробниками, або вчилися кодувати.
Крім припинення офіційної підтримки Python 3.7, Microsoft випустила оновлення debugger extension – тепер перейменованого в Python Debugger – для включення налаштування, який дає змогу користувачам лише покроково переглядати свій власний код або переходити до системного або коду бібліотеки стороннього виробника без необхідності редагування налаштувань launch.json.
Інші вдосконалення включають опцію Lint при зміні для розширення Pylint, яка дозволяє відображати помилки та попередження під час введення тексту, а також нові налаштування Mypy Type Checker для визначення обсягу звіту й використання демона Mypy.
Найкращі нові функції та виправлення в Python 3.12 можна знайти тут.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!