Компанія Meta оголосила, що з початку року видалила 2 мільйони облікових записів на своїх платформах, пов’язаних із pig butchering та іншими видами шахрайств.
Більшість із цих облікових записів походять із М’янми, Лаосу, Об’єднаних Арабських Еміратів, Філіппін і Камбоджі.
«Ці центри злочинного шахрайства заманюють шукачів роботи, які нічого не підозрюють, оголошеннями про роботу, які надто гарні, щоб бути правдою. Діють через місцеві біржі вакансій, форуми та рекрутингові платформи, щоб потім змусити кандидатів працювати онлайн-шахраями, часто під загрозою фізичного насильства», — пояснили в Meta.
Основним типом шахрайства, яке здійснюють ці облікові записи, є pig butchering. Це вид шахрайства, коли жертву заманюють робити все більші криптовалютні внески у нібито перспективні проєкти. Йдеться про особливо шкідливе шахрайство з фінансовими інвестиціями, яке ґрунтується на довготривалих маніпуляціях і глибокому обмані.
Meta видалила ці облікові записи зі своєї екосистеми та співпрацювала з правоохоронними органами, щоб припинити шахрайства.
У компанії кажуть, що банди в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні в основному займаються шахрайством pig butchering, але націлені на користувачів у всьому світі.
Повідомляється, що технологічний гігант активно бореться з цією проблемою на своїх платформах уже понад 2 роки, спостерігаючи розширення банд кіберзлочинців із Камбоджі в інші місця, такі як Лаос, М’янма та ОАЕ.
Зловмисники у соцмережах видають себе за привабливих самотніх людей або представників державних установ і великих компаній. Вони надсилають загальні повідомлення великій кількості користувачів, сподіваючись, що хтось із них відповість. Ця тактика відома як spray and pray.
Ті, хто взаємодіє із шахраями, потрапляють у спіраль обману, яка веде їх на шахрайські інвестиційні платформи. Вони виглядають законними, але відображають фальсифіковані прибутки та не дають змоги виводити гроші (хіба що на ранньому етапі задля зміцнення довіри).
ФБР повідомляє, що pig butchering стало джерелом величезного доходу для організованих злочинних груп. Meta стверджує, що вживає низку заходів, щоб виявити та зупинити ці шахрайства на своїх платформах, включно з Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger.
Користувачам платформ компанія рекомендує увімкнути двофакторну автентифікацію для своїх облікових записів і завжди ставитися до небажаних повідомлень з обережністю.
Тримайтеся осторонь, якщо у вас просять гроші в соціальних мережах чи пропонують приєднатися до інвестиційних схем, які виглядають занадто добре, щоб бути правдою.
Читайте також на нашому сайті про те, як бджоли зупинили плани Meta побудувати ядерний дата-центр для ШІ.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!