Майже рік тому Марк Цукерберг сміливо заявив, що його компанія Meta зосередиться на розвитку ШІ – штучний інтелект зараз став найбільшим пріоритетом компанії. До кінця цього року Meta запустить до 350 тисяч графічних процесорів Nvidia H100 для навчання своїх моделей ШІ, що зробить Meta власником однієї з найбільших інфраструктур ШІ у світі. Про це повідомляє ExtremeTech.
У відео в Instagram Цукерберг розкрив плани своєї компанії та докладно розповів про своє бачення майбутнього. У цьому короткому ролику йдеться про штучний інтелект і про те, як він бачить його подальший розвиток.
Головна мета Meta – розвинути загальний інтелект (AGI) і зробити його з відкритим кодом, щоб кожен міг безпечно ним користуватися. У межах цих зусиль Meta «зблизить» два довгострокові дослідницькі проєкти компанії зі штучного інтелекту FAIR і GenAI, щоб швидше досягти запланованого.
Марк Цукерберг каже, що для наступного покоління сервісів потрібен ШІ. Це означатиме, що штучний інтелект знадобиться для різних випадків використання (загальні ШІ-помічники, ШІ для творців, ШІ для бізнесу тощо). Щоб досягти цього, знадобляться досягнення в кожній сфері штучного інтелекту, що вимагає апаратного забезпечення для навчання нових і вже наявних моделей.
З цією метою, за словами Цукерберга, до кінця цього року Meta матиме 350 тисяч графічних процесорів Nvidia H100, що працюють повний робочий день. В цілому вона матиме еквівалент 600 тисяч графічних процесорів H100s, якщо додати всю потужність інших графічних процесорів.
Він каже, що наразі навчають свою модель Llama 3 і мають дорожню карту майбутніх моделей, які відповідально навчатимуть.
Повертаючись до метавсесвіту, Цукерберг каже, що нам знадобляться нові пристрої для взаємодії з цими ШІ, і тут у гру вступають розумні окуляри Ray-Ban.
За його словами, у майбутньому ми всі будемо розмовляти з ШІ протягом дня, і найкращий спосіб зробити це – мати пару окулярів. Він зазначає, що окуляри є ідеальним засобом для взаємодії зі штучним інтелектом, оскільки вони бачать те, що бачите ви, і чують те, що чуєте ви, а також дають вам змогу розмовляти з ШІ-помічником.
ШІ є новим модним словом для галузі, і Meta хоче бути в авангарді цього нового технологічного кордону. Компанія робить велику ставку на те, що штучний інтелект стане наступною великою справою в обчислювальній техніці.
Раніше ProIT повідомляв, що підліткам обмежать доступ до контенту у Facebook та Instagram.
Нагадаємо, що у ЄС закони про конфіденційність даних створили таку проблему для Meta, що вона ввела плату за підписку, щоб їх обійти.