ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Мікроплата LattePanda Mu, схожа на Raspberry Pi, може працювати як мінікомп’ютер x86

author avatar ProIT NEWS

Китайський виробник одноплатних комп’ютерів LattePanda нещодавно представив свій останній пристрій на базі x86. LattePanda Mu – це невеликий, але потужний обчислювальний модуль, спеціально розроблений як альтернатива Raspberry Pi 5. Про це у своєму матеріалі повідомляє TechSpot.

Raspberry Foundation використовує чипи Arm для своїх одноплатних комп’ютерів та обчислювальних модулів, а LattePanda послідовно розробляє свої продукти на основі чипів Intel x86.

Пристрої LattePanda зазвичай мають вищу ціну порівняно із платами Raspberry Pi, але вони забезпечують повну сумісність з основними операційними системами ПК, такими як Windows 10 і різними дистрибутивами Linux.

Останнім доповненням до модельного ряду китайської компанії є LattePanda Mu – мікрообчислювальний модуль, призначений для розміщення унікальних рішень і забезпечення гнучкості для широкого спектру апаратних проєктів. На відміну від традиційних одноплатних комп’ютерів, таких як Raspberry Pi, обчислювальний модуль набагато менший і містить лише основні компоненти, необхідні для створення електронних пристроїв.

Основні характеристики LattePanda Mu за $99 включають процесор Intel N100 – процесор із низьким споживанням енергії, який включає чотири обчислювальні ядра (без технології Hyperthreading), що працюють на частоті 3,4 ГГц.

Крім того, плата оснащена 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5 ECC і картою eMMC 5.1 на 64 ГБ для базових вимог до пам’яті. LattePanda стверджує, що чип N100 забезпечує більш ніж удвічі більшу продуктивність, аніж Raspberry Pi 5.

Додаткові специфікації включають контакти розширення для портів HDMI/DisplayPort, численні порти USB 2.0/3.2, дев’ять ліній PCIe 3.0, два порти SATA 3.0 тощо.

Також пропонується налаштовуваний TDP у діапазоні від 6 Вт до 35 Вт. LattePanda пропонує як плату Lite, так і плату Full-Function для підключення контактів плати до всіх підтримуваних портів та інтерфейсів.

Компанія пропонує всі файли та бібліотеки плат носія за ліцензією з відкритим кодом. Гнучкість LattePanda Mu демонструється різноманітними апаратними рішеннями, розробленими навколо повного обчислювального модуля і налаштувань несучої плати.

Плата LattePanda Mu може бути використана для створення низькопотужного носія NAS або навіть високопродуктивного NAS, оснащеного мережевим інтерфейсом 10GbE. Використовуючи продуктивність шифрування/дешифрування процесора Intel N100, плата може слугувати й маршрутизатором, комутатором або іншим мережевим рішенням.

За словами представників компанії, підтримка LattePanda Mu PCIe, MXM або інших зовнішніх стандартів GPU робить його потенційним, хоча й малопотужним ігровим рішенням. З’єднавши кілька плат LattePanda Mu зі спеціально розробленою платою-носієм, можна реалізувати й складніші апаратні проєкти, такі як Kubernetes, або кластери віртуалізації (Proxmox).

Читайте також на ProIT про Raspberry Pi: найцікавіші проєкти для початківців.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.