ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Китайські санкції не вплинули на виробництво чипів Apple, але все може стати набагато гірше

author avatar ProIT NEWS

Раптове оголошення Китаю про введення з 1 серпня контролю над експортом галію і германію посилило торговельну війну зі Сполученими Штатами та потенційно може спричинити додаткові збої у глобальних ланцюгах постачання.

У 2022 році найбільшими імпортерами галієвої продукції Китаю були Японія, Німеччина та Нідерланди, повідомляє сайт новин Caixin із посиланням на дані митниць. Найбільшими імпортерами продукції з германію були Японія, Франція, Німеччина та США.

За даними Геологічної служби Сполучених Штатів Америки, у 2021 році країна імпортувала з Китаю понад 50% галію та германію на свої потреби.

Пол Тріоло, старший віцепрезидент стратегічної компанії Albright Stonebridge у Китаї, сказав Reuters, що обмеження, ймовірно, стосуватимуться компаній у напівпровідниковій та оборонній промисловості, що може допомогти Китаю отримати більшу переговорну силу.

«Це чітко призначено для того, щоб надіслати не дуже тонке повідомлення адміністрації Байдена про те, що Китай володіє значними можливостями, коли йдеться про внесок у напівпровідникову, аерокосмічну й автомобільну промисловість. І можливо буде все більше готовий завдавати болю американським компаніям», – зазначив Пол Тріоло.

Найбільший у світі виробник мікросхем, тайванський TSMC, який виготовляє чипи для Apple, своєю чергою не очікує, що це вплине на його власне виробництво, принаймні зараз.

«Після оцінки ми не очікуємо, що обмеження на експорт сировини галію та германію матиме якийсь прямий вплив на виробництво TSMC», – йдеться у заяві Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

Однак аналітики попереджають, що якщо США і Китай не зможуть вирішити всі свої суперечки, ситуація може стати набагато гіршою.

Найбільший страх полягає у тому, що Китай може запровадити контроль над експортом рідкісноземельних елементів, включно з літієм – життєво важливим для світового виробництва акумуляторів для майже всіх електронних пристроїв, повідомляє CNN.

«Обмеження, оголошені цього тижня, є лише початком», – сказав Вей Цзяньго, колишній заступник міністра торгівлі, офіційній газеті China Daily у середу, додавши, що в арсеналі Китаю є більше інструментів, за допомогою яких можна помститися.


У це вірять і аналітики. Рідкісноземельні елементи, які неважко знайти, але які складні в обробці, також мають вирішальне значення для виробництва напівпровідників і можуть стати наступною метою.

«Якщо ця динаміка між США та Китаєм не зміниться, слід очікувати посилення контролю над експортом рідкісноземельних елементів», – заявили аналітики Jefferies.

Однак аналітики Eurasia Group вважають, що обмеження експорту – це палиця з двома кінцями. Китай скоротив свою квоту на експорт рідкоземельних металів у 2010 році через напружені стосунки зі Сполученими Штатами. Це призвело до збільшення зусиль компаній за межами країни для виробництва металів. Дані США показали, що частка світового ринку Китаю знизилася із 97% у 2010 році до приблизно 60% у 2019 році.

«Запровадження експортних обмежень несе ризики зменшення домінування на ринку», – вважають аналітики Eurasia Group.
Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.