Користувачі мережі можуть попросити Meta не навчати свої генеративні моделі ШІ на деяких їхніх особистих даних у Facebook, Instagram і Threads, повідомляє The Register.
Як майже всі компанії, що розробляють системи ШІ для створення тексту, зображення тощо, Meta шукає в Інтернеті матеріал для навчання своїх моделей. Але можна попросити Meta за допомогою цієї онлайн-форми видалити частину вашої особистої інформації з таких навчальних даних.
«Залежно від того, де живуть люди, вони можуть використовувати свої права суб’єктів даних і заперечувати проти використання певних даних для навчання наших моделей ШІ. Вони можуть надіслати форму заперечень за наведеним покликанням нашому Центру конфіденційності», – повідомили в компанії.
Наведену форму можна використовувати, щоб попросити Meta видалити, перевірити або відредагувати інформацію про вас, яка може бути подана в нейронну мережу для її навчання.
На жаль, нова політика стосується лише сторонніх джерел і не поширюється на будь-які особисті дані, завантажені на платформи соціальних мереж Meta. Іншими словами, компанія може використовувати текст, що міститься в дописах чи коментарях, або селфі та фотографії, надіслані користувачами у Facebook чи Instagram, для навчання своїх моделей ШІ. Люди просто мають трохи більше контролю над даними, які надходять зі сторонніх джерел за межами Meta.
«Оскільки для навчання ефективним моделям потрібен великий обсяг даних, для навчання використовується комбінація джерел. Ці джерела включають інформацію, яка є загальнодоступною в Інтернеті, і ліцензовану інформацію, а також інформацію з продуктів і послуг Meta. Коли ми збираємо загальнодоступну інформацію з Інтернету або ліцензуємо дані від інших постачальників для навчання наших моделей, вона може містити особисту інформацію. Наприклад, якщо ми збираємо публічну інформацію у блозі, вона може містити ім’я автора та контактні дані. Коли ми отримуємо особисту інформацію як частину цих загальнодоступних і ліцензованих даних, які ми використовуємо для навчання наших моделей, то спеціально не пов’язуємо ці дані з жодним обліковим записом Meta», – йдеться в документі компанії.
У Meta також зазначили, що не навчали свою останню велику мовну модель Llama 2 на даних користувачів, «публічних чи інших».
Facebook розробили численні генеративні моделі ШІ, здатні створювати текст, зображення, код і музику. Марк Цукерберг вважає, що ця технологія є ключовою для побудови його бачення метавсесвіту, де користувачі можуть спілкуватися і працювати у створених ними світах віртуальної реальності.
У короткостроковій перспективі Meta також розробляє генеративні інструменти ШІ для реклами й використовує цю технологію для розробки таких речей, як чат-боти та настроювані наклейки для Facebook, Instagram і WhatsApp у найближчому майбутньому.
Раніше ми повідомляли, що Meta випустила власний ШІ-сервіс MusicGen, який створює музику.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!