Безкоштовні аудіокниги, доступні через Apple Podcasts, Spotify й інші платформи, використовують технологію нейронного перетворення тексту у мовлення, щоб читати вам людським голосом. Про це йдеться в матеріалі ZDNET.
Аудіокниги – чудовий спосіб насолодитися улюбленими книгами, коли ви їдете, відпочиваєте або просто не бажаєте читати. Ви знайдете багато аудіокниг в Інтернеті та в інших джерелах. Але зазвичай книжки, озвучені людьми, потрібно купувати. Безкоштовні аудіокниги часто читаються комп’ютеризованим голосом, який не зовсім приємний для слуху.
Щоб подолати ці перешкоди, Project Gutenberg і Microsoft створили тисячі безкоштовних аудіокниг, які використовують нейронну технологію перетворення тексту у мовлення для створення голосів.
Функція Neural TTS використовує ШІ для створення природного звучання мови, яке відповідає емоціям людських голосів. Ця опція дає змогу розробнику аудіокниги вибрати певний голос і налаштувати вимову, висоту, швидкість, паузи й інтонацію таким чином, щоб створити більш приємний тон для сприйняття.
Інша проблема з аудіокнигами полягає у тому, що для їх створення, редагування та публікації можуть знадобитися сотні годин. З використанням ШІ Project Gutenberg зміг значно скоротити цей час, автоматично створюючи високоякісні аудіокниги із наявних онлайн-електронних книг.
«Зокрема, ми використовуємо нещодавні досягнення в нейронному перетворенні тексту у мову, щоб створити та випустити тисячі аудіокниг належної якості з відкритою ліцензією із колекції електронних книг Project Gutenberg», – заявила команда фахівців із Project Gutenberg і Microsoft у документі про проєкт.
Щоб прослухати будь-яку з аудіокниг, перегляньте Відкриту колекцію аудіокниг Project Gutenberg. Звідси можна отримати доступ до книг через Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts або Інтернет-архів.
Усі книги є суспільним надбанням. Це означає, що ви знайдете переважно класичні твори таких авторів, як Вільям Шекспір, Марк Твен, Лев Толстой, Жуль Верн, Т. С. Еліот тощо.
Натисніть на книгу, яку хочете почути. Потім ви можете слухати її прямо у своєму браузері, де можна призупинити, відтворити, перейти вперед, повернутися назад і контролювати гучність.
Використовуючи Apple Podcasts, Spotify або одну з інших служб, також можливо завантажити й прослухати книгу на своєму мобільному пристрої.
«Цей проєкт спрямований на те, щоб зробити літературу доступнішою для любителів (аудіо)книг у всьому світі та демократизувати доступ до високоякісних аудіокниг. Незалежно від того, чи ви вчитеся читати, чи шукаєте інклюзивну технологію читання, чи збираєтесь у далеку поїздку, ми сподіваємося, що вам сподобається ця колекція аудіокниг», – наголосили у Project Gutenberg.
Читайте також на ProIT: ШІ не вб’є людську творчість, а звільнить її.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!