ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Як агенти ШІ трансформують IT і впливають на ринок праці

author avatar ProIT NEWS

Великі технологічні компанії ведуть активну гонитву за розроблення агентів ШІ — автономних систем, які здатні виконувати складні завдання без участі людини.

Уявіть собі помічника на базі ШІ, який настільки добре вас знає, що може виконувати повсякденні завдання без вашої участі: організовувати зустрічі, відправляти електронні листи чи навіть робити покупки онлайн. Саме це обіцяє OpenAI зі своєю новітньою розробкою Operator, яка має вийти у січні 2025 року. Вказана модель не обмежується текстовими відповідями, а може керувати комп’ютерами й виконувати складні завдання. Зокрема бронювання подорожей, перегляд вебсайтів і написання коду.

«Агентний ШІ — це наступний великий прорив», — заявив генеральний директор OpenAI Сем Альтман під час AMA на Reddit.

Як працюють агенти ШІ

Агентні системи, такі як Operator, можуть утримувати контекст і пам’ять, що дозволяє забезпечити безперервну взаємодію без необхідності повторного введення інформації.

«Ці автономні системи створюють унікальну приватну базу знань на пристроях користувачів, що адаптується до індивідуальних потреб і підвищує продуктивність без технічних знань», — розповів Ян Юаньцін, генеральний директор Lenovo Group, під час Lenovo Tech World у Сіетлі.

Як повідомляє Observer, Lenovo також працює над агентними ШІ. Компанія нещодавно анонсувала AI Now — агентну систему на основі Meta Llama 3.1, яка перетворює ПК на персональних цифрових асистентів.

AI Now здатна автономно редагувати документи, транскрибувати зустрічі та налаштовувати пристрої за допомогою голосових команд і жестів, причому без підключення до інтернету.

«Можливості утримання контексту дозволяють нам забезпечувати інтуїтивний і персоналізований досвід користувачів», — зазначив Ян Юаньцін.

Розробки від конкурентів

OpenAI не єдина компанія, яка працює над агентними системами. Серед її конкурентів:

  • Microsoft. Її автономні агенти ШІ інтегровані в Dynamics 365 для автоматизації завдань у продажах, фінансах і логістиці.
  • Salesforce. Представила Agentforce, яка дозволяє компаніям створювати індивідуальні ШІ-агенти для маркетингу, підтримки клієнтів та IT.
  • Anthropic. Випустила Claude 3.5 Sonnet — агент ШІ, здатний керувати комп’ютерами та виконувати складні обчислювальні завдання.
«Поява агентів ШІ в галузях, таких як IT, змушує організації адаптуватися. Ми побачимо зсув від виконання завдань до їхньої організації, де люди й ШІ працюватимуть разом для досягнення складних цілей», — зазначила Шруті Дхумака, старший інженер Google.

Чи загрожують агенти ШІ людським робочим місцям?

Зі зростанням можливостей ШІ виникають побоювання щодо скорочення робочих місць.

«Першими постраждають завдання, для яких не потрібна спеціальна квалафікація, такі як обслуговування клієнтів», — каже Ніш Крішна, співзасновник платформи розробки агентного ШІ Fractionalize.

Крім того, агентні системи можуть замінити роботи, які вимагають середнього рівня кваліфікації, зокрема деякі завдання програмування чи медичні послуги.

«Короткострокові наслідки можуть бути жорсткими, особливо для старших працівників, яким буде важко повернутися на ринок праці»,— додав Крішна.

Нові можливості

Попри побоювання, експерти вважають, що агенти ШІ створять нові можливості.

«Динаміка робочого середовища зміниться: від виключно людської співпраці до партнерства між людиною й агентом», — вважає Пітер Ванг, директор із ШІ-інновацій Anaconda.

Щоб залишатися конкурентоспроможними, працівники мають освоювати нові інструменти ШІ, а компанії — інвестувати в навчання.

«Такі інвестиції можуть включати програми безперервного навчання, які поєднують технічні навички, як-от робота з API, з гнучкістю та вирішенням проблем», — додав Ванг.

Нещодавно ми повідомляли, що Microsoft оголосила про нові можливості для створення автономних AI-агентів у межах Microsoft 365 Copilot, які спрощують їх розгортання й інтеграцію з улюбленими моделями користувачів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.