Haiku — це безкоштовна операційна система з відкритим вихідним кодом, заснована на технічних і дизайнерських принципах тепер уже неіснуючої BeOS. Після більш ніж року з моменту останнього випуску тепер доступна для завантаження версія Haiku R1 Beta 5, повідомляє How to Geek.
Haiku є духовним наступником BeOS з акцентом на чистий і зручний дизайн у поєднанні з низькими системними вимогами.
Мінімальні вимоги: процесор Intel Pentium II/AMD Athlon або кращий (принаймні 384 МБ оперативної пам’яті) екран 800x600 і як мінімум 3 ГБ місця на диску.
Вона працює на 32-бітних і 64-бітних ПК з архітектурою x86, причому 32-бітна версія може запускати багато не модифікованих застосунків BeOS. Це, можливо, найкраща операційна система для настільних ПК із відкритим вихідним кодом, яка не базується на Linux чи Unix.
У Haiku OS R1 Beta 5 представлений спрощений інструмент вибору кольору з покращеним темним режимом, оновлення до аплету PowerStatus, який показує заряд батареї на ноутбуках, і деякі покращення для файлового менеджера Tracker.
Також це перший випуск із підтримкою аудіовходу та аудіовиходу через USB, хоча в блозі зазначається, що більш просунуті аудіопристрої USB 2.0 наразі можуть працювати не так добре.
Розробники Haiku приділили багато часу покращенню мережевих можливостей у R1 Beta 5. Тепер є краща продуктивність і надійність у стеку TCP (компонент, який обробляє більшість мережевих/інтернет-з’єднань), і Haiku тепер має драйвер TUN/TAP для VPN або інших інструментів тунелювання.
У блозі пояснюється, що остаточний результат — це підвищення продуктивності TCP на порядок (або більше) на більшості реальних з’єднань (поліпшення у 8–10 разів не є нетиповим результатом), що наближає Haiku до інших операційних систем за загальною продуктивністю в мережі.
Крім того, Haiku OS R1 Beta 5 включає багато інших загальних покращень продуктивності та надійності.
Так, тепер вона використовує драйвер файлової системи FAT, портований із FreeBSD, замість коду, що залишився ще з BeOS, і має підтримку тільки для читання файлової системи UFS2, яку використовує FreeBSD. Багато операцій введення-виведення були оновлені по всій системі.
Ви можете завантажити Haiku з офіційного вебсайту. Вона добре працює у віртуальних машинах, таких як VirtualBox або UTM.
Читайте також на нашому сайті про 5 дистрибутивів Linux, які вдихнуть нове життя у старе обладнання.
Вас також можуть зацікавити 7 поширених міфів про Linux.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!