Компанія Google підтвердила плани додати стандарт вебмонетизації, який зараз розробляється групою спільноти Web Platform Incubator, до свого браузера Chrome. Про це повідомляє HowToGeek.
Ви зможете підтримувати фінансово свої улюблені блоги та вебсайти, щоб вони не покладалися виключно на доходи від реклами чи підписки.
«Вебмонетизація — це вебтехнологія, яка дає змогу власникам вебсайтів отримувати мікроплатежі від користувачів, коли вони взаємодіють із їхнім контентом», — йдеться у блозі Google.
Це дає змогу створити нову модель доходу для творців контенту і власників вебсайтів, дозволяючи їм заробляти на їхній роботі, поки користувачі споживають їхній контент.
Також це сприяє добровільним внескам користувачів, безпосередньо винагороджуючи творців за цінність, яку становить їхній контент.
Власники вебсайтів можуть додавати код на свій сайт, щоб повідомити, що вебсайт підтримує вебмонетизацію, дозволяючи Chrome показувати варіанти оплати або налаштовувати фонові платежі.
Вебмонетизація працює без взаємодії з користувачем. Тобто ви зможете винагороджувати ваш улюблений сайт автоматично, просто відвідуючи його з увімкненим гаманцем.
Не хвилюйтеся: Google обіцяє, що Chrome надасть вам повний контроль над тим, скільки та коли здійснюється оплата для кожного сайту.
«Якщо користувач налаштував свій гаманець для певного вебсайту, його браузер автоматично запустить сеанс вебмонетизації, уможливлюючи прямі платежі від користувача на вебсайт», — уточнили в компанії.
На жаль, модель, керована рекламою, зіпсувала взаємодію з користувачем, але офіційне рішення, що підтримується W3C, може значно полегшити життя.
Це навіть може призвести до того, що деякі вебсайти зменшать рекламне навантаження, за умови, що дохід від вебмонетизації компенсує втрачений дохід від реклами.
Chrome продовжує розвивати нові функції стабільними темпами, включно з можливостями на основі штучного інтелекту. Зокрема автоматичну організацію вкладок та оновлений візуальний пошук.
Читайте також на ProIT: Google Lens (технологія розпізнавання зображень Gemini на основі ШІ) з’явиться у вашому Chrome для комп’ютера.
Нагадуємо, що мапи Google стають ще більше схожими на Waze.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!