Важливо постійно оновлювати свій iPhone і дуже неприємно, коли процес оновлення не завершується. How To Geek наводить варіанти виправлення цієї проблеми.
Перевірте наявність оновлень програмного забезпечення вручну
За замовчуванням ваш iPhone сповіщатиме вас про оновлення та застосовуватиме їх у зручний час. Але іноді цього не відбувається. У цьому випадку ви можете змусити свій iPhone перевірити наявність оновлень вручну.
Перейдіть до Settings > General > Software Update і зачекайте. Якщо оновлення доступне, ви зможете завантажити його.
Перезавантажте iPhone
Ви пробували його вимкнути та знову увімкнути? Дивно, скільки проблем можна вирішити простим перезапуском. Ви можете перезавантажити більшість моделей iPhone, утримуючи бічну кнопку і кнопку збільшення або зменшення гучності, доки не з’явиться напис Slide to Power Off. Також можете попросити Siri перезавантажити ваш iPhone замість вас.
Після перезавантаження iPhone повторіть спробу. Причина, чому це вирішує так багато проблем, полягає в тому, що перезавантаження скидає всі фонові процеси, які відповідають за нормальну роботу вашого iPhone, фактично очищаючи дошку.
Вимкніть VPN
Якщо ви використовуєте VPN, спробуйте вимкнути його. Часто проблема «Під час завантаження iOS сталася помилка» буває саме через VPN. Вимкніть VPN на мить і повторіть спробу оновлення.
Якщо вам незручно підключати пристрій до Інтернету без увімкненої VPN, спробуйте натомість перемкнути сервер.
Переконайтеся, що у вас достатньо вільного місця
Ймовірно, ви побачите певну помилку, яка сповіщатиме вас про те, що у вас недостатньо вільного місця. Якщо це сталося, то завжди варто перевірити. Вашому iPhone потрібен простір для завантаження та розпакування оновлення. Після застосування оновлення пристрій відновить вільне місце.
Ви можете побачити, скільки вільного місця у вас є, у меню Settings > General > iPhone Storage. Прокрутіть униз, щоб побачити, які програми використовують найбільше місця, а потім торкніться їх, щоб побачити, які у вас є варіанти зменшення місця.
Зарядіть свій iPhone або підключіть його до джерела живлення
Так само, як і проблема вільного місця, ваш iPhone, швидше за все, сповістить вас, якщо у вас недостатньо заряду для оновлення.
Низький рівень заряду акумулятора не завадить вашому iPhone завантажити будь-які незавершені оновлення, але призупинить процес оновлення. Ваш iPhone потребує зарядного пристрою або принаймні 50% заряду батареї, щоб установити оновлення, якщо ви намагаєтеся застосувати оновлення під час живлення від батареї.
Ще раз перевірте підключення до Інтернету
Вашому iPhone потрібне підключення до Інтернету, щоб перевірити, чи доступне оновлення, тому переконайтеся, що ви підключені до Wi-Fi або стільникового з’єднання. Найпростіший тест – завантажити нову вебсторінку у свій браузер.
Майте на увазі, що не всі типи з’єднань однакові. Деякі мережі мають суворі обмеження, особливо в навчальних закладах, громадському Wi-Fi, на підприємствах тощо. Якщо ви підключені до такої мережі Wi-Fi, можливо, системний адміністратор наклав обмеження на завантаження оновлення.
Спробуйте видалити раніше завантажене оновлення
Якщо ви вже завантажили оновлення, але воно відмовляється встановлюватися, варто спробувати видалити оновлення, щоб завантажити його знову. Ви знайдете будь-які оновлення, які очікують на розгляд, у списку програм унизу меню Settings > General > iPhone Storage.
Проведіть пальцем ліворуч по оновленню та натисніть Delete. Тепер поверніться до Settings > General > Software Update і спробуйте завантажити його знову.
Перевірте, можливо ви вже встановили оновлення
Якщо ви не бачите жодних оновлень на екрані Settings > General > Software Update screen, можливо, ви вже використовуєте останню версію. Вам потрібно перевірити, яка остання версія iOS (Вікіпедія знатиме), а потім перейдіть у Settings > General > About та подивіться iOS Version, щоб побачити, що встановлено.
Переконалися, що є новіша версія? Не плутайте з випусками попереднього перегляду, які є частиною програми iOS Public Beta. Ви можете зареєструвати свій пристрій, щоб протестувати наступну версію програмного забезпечення ще до її випуску, але ви повинні бути готові зіткнутися з помилками та проблемами продуктивності, якщо підете цим шляхом.
Перевірте, чи ваш iPhone сумісний
Ще одна причина, через яку ви можете не бачити доступних оновлень, пов’язана з віком вашого пристрою. iPhone зазвичай отримують оновлення протягом 4-6 років, але з часом Apple припиняє випуск останніх основних версій iOS для старіших моделей.
Старіші версії iOS все ще отримуватимуть періодичні оновлення системи безпеки, але на цих пристроях відсутні нові функції та основні версії таких програм, як Safari та Notes.
Спробуйте оновити свій iPhone за допомогою Mac або ПК
Можливість оновлювати свій iPhone бездротовим способом (OTA) зручна, але це не єдиний спосіб. Ви завжди можете підключити свій iPhone до Mac або ПК й оновити за допомогою Finder або iTunes.
На Mac підключіть iPhone до Mac за допомогою відповідного кабелю, а потім запустіть Finder. Знайдіть свій iPhone на бічній панелі та натисніть на нього. На вкладці General натисніть Check for Update, щоб спробувати скористатися цим методом.
Процес практично як у Windows: завантажте та встановіть iTunes, запустіть його, виберіть свій пристрій, а потім натисніть Check for Update на вкладці General.
Перевірте стан системи Apple
Іноді ваш iPhone не оновлюється через проблему з боку Apple. Збої у наданні послуг трапляються, хоча й нечасто. Щоб отримати найновішу інформацію, перегляньте вебсайт статусу системи Apple.
Якщо ви бачите зелене світло та повідомлення «Усі служби працюють нормально», проблема, ймовірно, у вас. Розгорніть статус за допомогою кнопки «+», щоб показати статус окремих послуг. Зверніть увагу, що Apple не має окремого індикатора для оновлень програмного забезпечення iOS (але є для оновлень macOS).
Незважаючи на це, проблеми з App Store, Apple ID й активацією пристрою iOS можуть спричинити проблеми з оновленням вашого пристрою. Ваш iPhone має надіслати запит на оновлення від Apple, потім завантажити його із серверів Apple, перевірити свій пристрій, і лише тоді оновлення буде застосовано.
Читайте також на ProiT: як перевірити стан батареї iPhone і коли пора її замінити.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!