Bluetooth Special Interest Group (SIG) випустила специфікацію Bluetooth Core версії 6.0. Нова версія пропонує низку функцій та покращень, спрямованих на покращення функціональності та безпеки Bluetooth-пристроїв.
Одним із найпомітніших нововведень є Bluetooth Channel Sounding, яке дозволяє точніше вимірювати відстань між пристроями. Це може покращити роботу трекерів для предметів, які використовують Bluetooth, а також надати можливість геозонування для цифрових ключів.
Також Bluetooth 6.0 впроваджує Decision-Based Advertising Filtering — оптимізацію сканування у Bluetooth Low Energy (LE) Extended Advertising.
Незважаючи на назву, ця функція допомагає вашим пристроям швидше знаходити один одного. Вона здійснює початкове сканування і використовує отриману інформацію, щоб вирішити, чи варто заглиблюватися у пошук кожного окремого пристрою. Завдяки цьому ви швидше знаходите потрібний пристрій для підключення.
Також у цьому допомагає функція Monitoring Advertisers. Це як розумний фільтр, який дозволяє бачити кожен пристрій лише один раз.
До того ж він повідомляє вашому пристрою, коли сигнал від певного пристрою наближається або віддаляється. Це дає змогу зберігати енергію, адже пристрою не доводиться постійно шукати сигнали від тих пристроїв, що вже не поруч. Таким чином допомагаючи розуміти близькість пристроїв і фільтрувати дублікати рекламних пакетів.
Інший важливий момент — це покращення Isochronous Adaptation Layer (ISOAL) у версії 6.0. Новий режим формування кадрів знижує затримку та підвищує надійність, особливо в аудіозастосуваннях, де низька затримка має вирішальне значення.
Розширено й набір функцій LL Extended Feature Set. Це допомагає пристроям ефективніше обмінюватися інформацією про підтримувані функції канального рівня.
Оновлення покращує розподіл часу між кадрами, дозволяючи пристроям узгоджувати коротші або довші інтервали передачі даних.
Наразі невідомо, чи отримають пристрої з підтримкою Bluetooth 5.x оновлення для роботи з Bluetooth 6.0, а також коли з’являться перші пристрої з підтримкою нової версії.
Читайте також лайфхаки, як зробити свій Wi-Fi швидшим.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!