Amazon Web Services (AWS) вирішила скасувати плату за передачу даних для корпоративних клієнтів, які переносять свій бізнес до іншого хмарного постачальника. Про це повідомляє NetworkWorld.
«Починаючи з сьогоднішнього дня, ми скасовуємо плату за передачу даних через Інтернет (DTO), якщо ви хочете перейти за межі AWS», – написала компанія у повідомленні в блозі.
Цей крок відповідає напряму, встановленому європейським Законом про дані, і доступний для всіх клієнтів AWS у всьому світі та з будь-якого регіону AWS. Google зробив подібну заяву в січні.
Експерти кажуть, що іншим постачальникам хмарних послуг доведеться наслідувати цей приклад, щоб полегшити контроль з боку регуляторів у Великобританії та Європі, стурбованих антиконкурентною поведінкою.
У липні минулого року британський регулятор зв’язку Ofcom закликав Управління з питань конкуренції та ринків країни (CMA) розслідувати можливі антиконкурентні практики на ринку хмарної інфраструктури.
У звіті Ofcom зазначено, що наявні хмарні клієнти у Великій Британії платять більше, ніж вони повинні, за свою хмарну інфраструктуру або змушені погоджуватися на низькоякісні послуги, і що регулятор почув занепокоєння деяких клієнтів щодо їхньої неможливості змінити або використовувати кількох постачальників.
У той час як Ofcom запропонував такі засоби захисту, як повне скасування плати за передачу даних, Google заявив, що плата за передачу даних становить невелику частину від того, що підприємства витрачають на її хмарні сервіси.
Google, AWS і Microsoft, які також були об’єктами звіту, відстоювали свої позиції та не погоджувалися із багатьма озвученими висновками, зокрема з тим, що висока плата за передачу даних збільшує вартість передачі даних між застосунками, розміщеними у різних провайдерів, або зміни провайдерів.
Нова пропозиція від AWS стосується лише останньої проблеми – зміни постачальника.
Те ж саме було із заявою Google Cloud у січні про те, що вона запропонує корпоративним клієнтам безкоштовну мережеву передачу даних для міграції своїх даних із Google Cloud.
Процес не автоматизовано в обох компаніях: клієнти повинні просити службу підтримки про відмову і жодна з них не полегшила процес її отримання.
Наприклад, в AWS підприємствам необхідно буде надіслати запити до служби підтримки AWS і дочекатися схвалення, перш ніж вони зможуть отримати кредит на вартість міграції даних, повідомила компанія.
Клієнти, які мають лише невелику кількість даних у хмарі Amazon, можуть безкоштовно перемістити їх без спеціального дозволу. Наразі AWS пропонує 100 ГБ на місяць безкоштовної передачі з таких служб, як EC2, S3 й Application Load Balancer. Крім того, компанія пропонує 1 ТБ безкоштовної передачі даних з Amazon CloudFront щомісяця.
Google також має подібний процес, згідно з яким потрібно подати заявку на розгляд кожного випадку командою Google Cloud, щоб обробити звільнення від комісії.
У той час як AWS запропонує безкоштовну передачу для підприємств, які ведуть інші види діяльності у своїй хмарі, Google вимагає, щоб підприємство припинило свої відносини з компанією та перемістило всі свої дані із Google Cloud протягом 60 днів після схвалення відповідності вимогам.
Зауважимо, що компаніям не варто боятися, що вони спалять всі мости. У блозі AWS зазначено:
«Ви можете повернутися у будь-який час».
Але співробітники, які сподіваються отримати регулярну безкоштовну передачу даних, швидше за все, будуть спіймані.
«Звичайно, ми будемо застосовувати додаткову перевірку, якщо той самий обліковий запис AWS кілька разів подасть заявку на безкоштовне DTO», – йдеться у дописі.
Раніше ProIT повідомляв, що Microsoft додала до Visual Studio і VS Code захищений тунель, розміщений у хмарі. Це спрощує тестування API.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!