Марк Гурман у своєму блозі в Bloomberg повідомляє, що Apple працює над інструментами ШІ, які могли б кинути виклик OpenAI, Alphabet та іншим. Компанія ще не розробила чіткої стратегії для запуску технології, але планує зробити важливе оголошення, пов’язане з ШІ, наступного року.
Виробник iPhone побудував власну інфраструктуру для створення великих мовних моделей – систем, які лежать в основі ChatGPT і Google Bard. Apple створила чат-бот, який деякі з її інженерів називають «Apple GPT».
Компанія побудувала власну інфраструктуру, яка отримала кодову назву «Ajax», для створення великих мовних моделей – систем на основі ШІ, які забезпечують функціонування таких продуктів, як ChatGPT від OpenAI та Bard від Google. Ajax працює на платформі Google Cloud і була побудована з використанням машинного навчання Google JAX. Apple використовує Ajax для створення великих мовних моделей та як основу для внутрішнього інструменту типу ChatGPT.
Марк Гурман пише у своєму блозі, що розгортання внутрішнього чат-бота було призупинено на певний час через проблеми безпеки, пов’язані з генеративним ШІ, але згодом «Apple GPT» став доступним для більшості співробітників Apple. Проте доступ до чат-бота потребує спеціального схвалення.
За повідомленням Bloomberg, результати роботи чат-бота не можуть бути використані для розробки функцій, призначених для клієнтів. Співробітники Apple використовують чат-бот для створення прототипів продуктів. Чат-бот можна використовувати для узагальнення тексту та відповідей на запитання на основі даних, на яких він навчався.
За інформацією, чат-бот компанії схожий на Bard, ChatGPT та Bing AI й не має додаткових функцій, які відрізняють його від комерційно доступних рішень.
У зв’язку з популярністю генеративного штучного інтелекту в Apple шукають спеціалістів із цієї галузі. На сайті компанії розміщено кілька оголошень про вакансії, в яких шукають фахівців із генеративного ШІ та великих мовних моделей.
Коли такі компанії, як Google, Microsoft і Meta, швидко почали випускати продукти з генеративним ШІ для широкого кола споживачів, Apple продовжувала зберігати тишу щодо ШІ. Хоча компанія впроваджувала функції штучного інтелекту у свої продукти протягом багатьох років, тепер вона намагається швидко задовільнити попит споживачів на інструменти генеративного ШІ, які допомагають у створенні есе, зображень тощо.
На думку Марка Гурмана, Apple зосереджена на спробах розв’язати потенційні проблеми конфіденційності, пов’язані з ШІ. Генеральний директор компанії Тім Кук сказав, що хоча технічний гігант і додасть штучний інтелект до більшості своїх пропозицій, він зробить це «продумано й виважено».
Раніше ProIT повідомляв, що Apple увійшла в історію як перша компанія вартістю $3 трлн.