Дослідники з компанії Apple випустили OpenELM – серію із чотирьох дуже маленьких мовних моделей у бібліотеці моделей Hugging Face.
За інформацією Apple, OpenELM – це ефективні мовні моделі з відкритим кодом, які ефективно виконують текстові завдання. Наприклад, написання електронних листів. Моделі мають відкритий код і готові до використання розробниками.
The Verge повідомляє, що OpenELM навіть менші за більшість відомих легких моделей ШІ.
OpenELM представлений у чотирьох розмірах: 270 мільйонів параметрів, 450 мільйонів параметрів, 1,1 мільярда параметрів і 3 мільярди параметрів. Параметри вказують на кількість змінних, які модель розуміє під час ухвалення рішень.
Наприклад, нещодавно випущена модель Phi-3 від Microsoft має 3,8 мільярда параметрів, тоді як Gemma від Google пропонує версію із 2 мільярдами параметрів. Маленькі моделі дешевші в експлуатації й оптимізовані для роботи на таких пристроях, як телефони та ноутбуки.
Генеральний директор Apple Тім Кук раніше заявляв, що генеративні функції ШІ скоро з’являться на пристроях компанії. Однак Apple досі не розкрила, як може виглядати використання штучного інтелекту.
Apple вже випускала моделі ШІ раніше, хоча не було ще жодної базової моделі для комерційного використання, як у конкурентів.
У грудні було запущено MLX – структуру машинного навчання, яка ідеально полегшує роботу моделей ШІ на Apple Silicon.
Також компанія представила модель редагування зображень під назвою MGIE, яка дає змогу користувачам виправляти фотографії за допомогою підказок. Іншу модель, Ferret-UI, можна використовувати для навігації на смартфонах.
Крім того, за чутками, Apple працює над інструментом автозаповнення коду, подібним до Copilot від GitHub.
Раніше ми повідомляли, що Apple веде переговори про вбудовування Gemini від Google в наступну операційну систему iPhone. Партнерство Apple у сфері штучного інтелекту дасть Google величезну перевагу перед американськими конкурентами, такими як OpenAI та Anthropic.
На презентації WWDC 10 червня багато уваги буде приділено планам компанії щодо нових функцій штучного інтелекту. Очікується, що Apple анонсує як багато власних функцій ШІ, так і в колаборації з Google.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!