Google впроваджує нову функцію з ШІ «Help me write» («Допоможи мені написати») в Gmail для користувачів Workspace Labs, щоб спростити створення електронних листів. Усі користувачі Gmail уже мають доступ до цієї та інших функцій на базі штучного інтелекту, повідомляє Google у своєму блозі.
Розповідаємо про шість функцій ШІ, які роблять Gmail більш корисним у вирішенні широкого кола завдань, від керування вхідною поштою до допомоги у створенні відповідей.
1. Help me write
Функція «Допоможи мені написати» може створювати для вас цілі чернетки електронної пошти на основі простих підказок. Наразі вона доступна як частина програми Workspace Labs, і ви можете зареєструватися онлайн і приєднатись до програми тут.
Отримавши доступ до інструменту, ви побачите піктограму «Допоможіть мені написати», коли створите новий електронний лист у Gmail. Знайдіть зірку з олівцем і додайте підказку, пояснюючи, про що має бути ваш електронний лист. Коли ви натиснете «Створити», ви побачите повну чернетку на основі вашої підказки. Виберіть «Вставити» або скористайтеся кнопкою «Уточнити», щоб внести деякі зміни.
Help me write використовує генеративні моделі ШІ, щоб інтерпретувати вашу підказку та вирішити, яка комбінація слів найкраще відповідає вашому запиту. Ця нова технологія базується на попередніх генеративних моделях, які використовували для функцій Smart Compose та Smart Reply у Gmail. Про них детальніше нижче.
2. Smart Compose
Розумний ввід знадобиться, якщо вам не потрібна допомога в написанні чернетки електронного листа з нуля, але ви б хотіли отримати деякі пропозиції щодо формулювань та підбору слів.
Ця функція використовує гібридну модель генерації мови та запускає її на тензорних процесорах (TPU), щоб показати пропозиції фраз. Просте натискання кнопки «Tab» приймає пропозицію та включає ці слова в чернетку вашого електронного листа без необхідності вводити їх повністю.
«Англійська мова не є моєю рідною, тому я використовую Smart Compose, щоб вивчати нові фрази», — каже Чао Ван, інженер-програміст Gmail.
Smart Compose доступний англійською, іспанською, французькою та італійською мовами.
3. Smart Reply
Ця функція «розумної відповіді» може створити до трьох можливих відповідей на отримані вами електронні листи. Двома кліками ви можете вибрати кращу та надіслати її за секунду. Самому нічого друкувати не потрібно.
Smart Reply використовує передову технологію машинного навчання, як-от глибокі нейронні мережі: комп’ютер вчиться на основі попередніх прикладів, щоб визначити набір потенційних відповідей. Це означає, що замість простих відповідей на запрошення на вечірку вашого друга, як-от «Так», «Ні» або «Можливо», ви побачите більш тонкі варіанти, наприклад «Звучить чудово, розраховуйте на мене», «Вибачте, я не можу прийти» завтра» або «Чудово, я буду там!»
«Команда Gmail провела дослідження користувачів і виявила, що введення навіть таких відповідей займає трохи часу», — каже Чао Ван. «Тож ми подумали, що це гарна можливість для нас зробити щось, щоб допомогти».
4. Tabbed Inbox
Папка «Вхідні» з вкладками налаштовує просту навігацію листами. Вкладки Gmail покладаються на систему класифікації, яка використовує машинне навчання, щоб визначити, куди має відправлятися вхідний електронний лист на основі різних сигналів, наприклад, в залежності від того, хто його надіслав. Потім повідомлення надходять на одну з п’яти різних вкладок папки «Вхідні»: «Основні», «Акції», «Соцмережі», «Оновлення» та «Форуми». Це дає змогу легко переглядати повідомлення, які ви бажаєте побачити першими, і автоматично фільтрувати ті, які можна відкласти на потім.
Щоб автоматично класифікувати ці електронні листи, Gmail використовує комбінацію машинного навчання на основі нейронної мережі та евристичних алгоритмів.
5. Summary Cards
Підсумкові картки зручні для тих моментів, коли ви отримуєте повідомлення з великою кількістю інформації, але вам потрібен лише фрагмент цього змісту.
Використовуючи евристичні алгоритми та алгоритми машинного навчання, технологія підсумкових карток автоматично шукає певні дані у вхідних електронних листах, щоб зрозуміти, який це тип повідомлення та який найважливіший вміст у ньому. Замість того, щоб самостійно прокручувати всю цю інформацію, ця функція відображатиме інформаційну картку у верхній частині повідомлення з найважливішими деталями, як-от дати та тривалість ваших польотів або назви товарів, які ви замовили.
6. Nudging
«Підштовхування» від Gmail нагадає вам відповісти на важливі повідомлення або продовжити роботу з ними. Підштовхування — це перша функція штучного інтелекту Gmail, яка працює як з отриманими, так і з надісланими електронними листами. Для вхідних електронних листів Nudging використовує модель машинного навчання, щоб визначити, на які листи ви не відповіли, і передбачити, на які з них ви б зазвичай відповіли. Через кілька днів повідомлення автоматично з’явиться у верхній частині папки «Вхідні» з приміткою про те, що ви отримали його три дні тому, і запитом, чи хочете ви відповісти.