ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

24% розробників використовують ШІ принаймні на одному етапі розробки програми — опитування

author avatar ProIT NEWS

Опитування 504 спеціалістів DevOps, проведене Techstrong Research, показало, що 20% із них зараз використовують штучний інтелект на всіх етапах життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC). Про це повідомляє DevOps.com.

Опитування засвідчило, що майже чверть респондентів (24%) використовують ШІ принаймні на одному етапі розробки програми. Тобто після того, як розробники вперше пробують використовувати ШІ, він має тенденцію швидко поширюватися через SDLC.

Крім того, опитування виявило, що 46% респондентів працюють в організаціях, які планують запровадити інструменти штучного інтелекту для розширення команд DevOps протягом наступних 12 місяців. Лише 20% опитаних сказали, що їхня організація не має такого плану.

Наразі написання коду (45%), налагодження та запобігання дефектам (44%) і тестування (40%) є трьома сферами, де ШІ використовується найбільш широко.

60% респондентів, які прийняли штучний інтелект, повідомляють про підвищення ефективності. Серед інших переваг — зменшення прогалин у навичках (53%), зниження витрат (47%) і покращення якості програмного забезпечення (42%).

Мітч Ешлі, головний технічний директор Techstrong Group і головний технологічний радник The Futurum Group, сказав, що незабаром ці переваги стануть ширшими, оскільки можливості ШІ будуть додані майже до кожного інструменту та платформи DevOps.

Штучний інтелект може стати найбільшою зміною в тому, як ми створюємо програмне забезпечення з моменту початкового впровадження найкращих практик DevOps. Усе більше моделей буде спеціально навчено зменшувати технічний борг і покращувати безпеку застосунків.

Конкретні сфери, де ШІ надає переваги, включають тестування (60%), кодування (58%), безпеку (55%), можливість спостереження (53%), створення програмного забезпечення (53%), розробку надійності сайту (50%) та операції (50%).

Що стосується того, де штучний інтелект є найбільш корисним при застосуванні для тестування, 52% вказали на важливість генерації сценаріїв. Тоді як переваги покриття вимог за допомогою вибору тестових прикладів і здатності виконувати аналіз ризиків змін коду становили по 42% кожний.

Тестування є критичним елементом будь-якої практики DevOps, доповненої ШІ. Штучний інтелект допомагає виявляти, автоматично виправляти та прогнозувати дефекти під час розробки, а також визначає, які тести потрібно провести на основі високого ризику.

У поєднанні з технологією із низьким кодом/без коду це означає, що незалежно від технічного досвіду команди ШІ може значно сприяти загальній якості програмного забезпечення.

Тим не менш, 86% респондентів, які використовують штучний інтелект, повідомляють, що все ще потрібна певна або значна перевірка результатів людиною, порівняно із 9% тих, хто повідомляє, що вони повністю довіряють результатам ШІ.

Незалежно від того, як штучний інтелект потрапляє у робочий процес DevOps, розробники програмного забезпечення повинні визначити, які завдання в межах робочого процесу DevOps незабаром будуть автоматизовані з його допомогою.

Читайте також на ProIT про трансформацію мейнфреймів: 6 прогнозів на 2024 рік.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.