Уряд Великобританії заявив, що інвестує 225 мільйонів фунтів стерлінгів ($273 мільйони) у суперкомп’ютер зі штучним інтелектом. Як повідомляє CNBC, це підкреслює прагнення країни стати лідером у цій технології, оскільки вона намагається наздогнати США та Китай.
Брістольський університет створить суперкомп’ютер під назвою Isambard-AI на честь британського інженера XIX століття Ізамбарда Брунеля. Оголошення співпало із першим днем британського саміту з безпеки ШІ, який проходить у Блетчлі-парку.
Уряд Сполученого Королівства заявив, що Isambard-AI буде найдосконалішим комп’ютером у країні, і після завершення він буде «у 10 разів швидший, ніж поточна найшвидша машина Великобританії».
Комп’ютер буде оснащено 5448 суперчипами GH200 Grace Hopper, потужними ШI-чипами, виготовленими американським напівпровідниковим гігантом NVIDIA, що спеціалізується на високопродуктивних обчислювальних програмах.
Hewlett Packard Enterprisе, американський ІТ-гігант, допоможе у створенні комп’ютера, щоб згодом під’єднати його до нещодавно анонсованого суперкомп’ютера Cambridge під назвою Dawn.
Цей комп’ютер, створений компанією Dell і британською компанією StackPC, буде працювати на більш ніж 1000 чипах Intel, які використовують водяне охолодження для зниження енергоспоживання. Очікується, що він почне працювати у найближчі 2 місяці.
Уряд Сполученого Королівства сподівається, що два об’єднані суперкомп’ютери досягнуть прориву в термоядерній енергетиці, охороні здоров’я та моделюванні клімату.
За словами урядовців, машини будуть запущені влітку 2024 року та допоможуть дослідникам проаналізувати передові моделі штучного інтелекту, щоб перевірити функції безпеки й здійснити прорив у відкритті ліків та екологічно чистої енергії.
Раніше уряд виділив 1 мільярд фунтів стерлінгів ($1,2 мільярда) на інвестиції у напівпровідникову промисловість, намагаючись забезпечити постачання мікросхем у країну і зменшити її залежність від Східної Азії щодо найбільш комерційно важливих мікрочипів.
Раніше ми повідомляли, що NVIDIA заявила про створення нових суперкомп’ютерів генеративного штучного інтелекту.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!