Як правило, коли ви хочете використовувати ChatGPT, то або використовуєте застосунок, або відвідуєте вебсайт. Але можна також установити ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням у своєму браузері, щоб отримувати миттєву відповідь на свій запит замість результатів пошуку Google.
HowToGeek розповідає, як зробити ChatGPT пошуковою системою за замовчуванням у Chrome, Edge, Mozilla Firefox і браузерах на основі Chromium.
Як установити ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням у Google Chrome
Зробити ChatGPT пошуковою системою за замовчуванням у Google Chrome досить просто. Спочатку потрібно встановити розширення ChatGPT у Chrome. Для цього натисніть на три крапки у верхньому правому куті, наведіть курсор на опцію «Розширення» та виберіть «Відвідати вебмагазин Chrome».
У вебмагазині Chrome перейдіть на вкладку «Розширення», введіть пошук ChatGPT у рядку пошуку та натисніть Enter. Шукайте варіант із chatgpt.com, указаним як видавець.
Натисніть «Додати до Chrome», потім виберіть «Додати розширення» у спливному вікні, що з’явиться. Ось і все! Відтепер щоразу, коли ви виконуєте пошук у Google Chrome, ви бачитимете відповідь ChatGPT у вікні ChatGPT.
Натисніть опцію «Зберегти», щоб залишити ChatGPT пошуковою системою за замовчуванням. Якщо хочете знову зробити Google пошуковою системою за замовчуванням, натисніть кнопку «Змінити її назад».
У майбутньому, якщо захочете повернутися до результатів пошуку Google, то доведеться видалити розширення ChatGPT. Для цього перейдіть на сторінку розширень Chrome і натисніть опцію «Видалити» під розширенням пошуку ChatGPT. Ще раз натисніть «Видалити», щоб підтвердити своє рішення.
Як установити ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням у Microsoft Edge
Відкрийте вебмагазин Chrome у Microsoft Edge, виконайте пошук ChatGPT Search і натисніть кнопку «Отримати». Потім у спливному вікні, що з’явиться, виберіть «Додати розширення».
Далі натисніть три крапки у верхній панелі та виберіть у меню «Розширення». Потім виберіть «Керувати розширеннями». У вікні розширень увімкніть перемикач біля пункту «Пошук ChatGPT».
Якщо хочете видалити результати пошуку ChatGPT, то вимкніть перемикач або натисніть опцію «Видалити», щоб видалити розширення з Edge.
Установіть ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням у Mozilla Firefox
У Firefox процес налаштування ChatGPT як пошукової системи значно відрізняється від Chrome і Microsoft Edge. Відкрийте Firefox на комп’ютері, введіть about:config в адресному рядку та натисніть Enter. Натисніть кнопку «Прийняти ризик і продовжити».
У рядку пошуку введіть browser.urlbar.update2.engineAliasRefresh і натисніть значок плюса праворуч. Переконайтеся, що значення відображається як True. Якщо відображається False, клацніть перемикач праворуч, щоб змінити його на True.
Далі відкрийте меню налаштувань Firefox, виберіть параметр «Пошук» на лівій бічній панелі та натисніть «Додати» в розділі «Ярлики пошуку». Додайте параметр у вікні налаштувань Firefox. Потім заповніть усі поля такими записами й натисніть кнопку «Додати механізм».
Натисніть спадне меню «Пошукова система за замовчуванням» і виберіть зі списку «ChatGPT». Ось і все! Для ваших майбутніх пошукових запитів у Firefox ви побачите результати ChatGPT, які відображатимуться у вікні ChatGPT.
Як зробити ChatGPT пошуковою системою за замовчуванням в інших браузерах на основі Chromium
Якщо ви користуєтеся будь-яким іншим браузером на основі Chromium, як-от Brave, Arc, Opera чи іншим, кроки, щоб зробити ChatGPT пошуковою системою за замовчуванням, подібні до кроків для Chrome. Вам просто потрібно встановити розширення ChatGPT у браузері. Після цього він почне використовувати ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням. Якщо ви хочете повернутися до Google, то потрібно буде видалити розширення ChatGPT.
Таким чином ви можете встановити ChatGPT як пошукову систему за замовчуванням у різних браузерах. Отримання результатів пошуку ChatGPT може бути корисним, якщо ви шукаєте щось конкретне, пов’язане з текстом.
Однак ChatGPT може мати проблеми, коли ви шукаєте складніші запити або контент, пов’язаний із зображеннями чи відео. Тому варто вручну перемикатися між результатами пошуку ChatGPT і Google залежно від ваших потреб.
Нагадаємо, нещодавно OpenAI анонсувала нове сімейство моделей міркувань штучного інтелекту, які, як стверджує стартап, є більш досконалими.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!