Щоразу, коли повністю занурюєшся у відеогру, шукаєш інші форми медіа, щоб спробувати вловити те саме відчуття? HowToGeek пропонує топ-10 улюблених відеоігор, які мають відповідники у жанрі кіно.
10. Robocop Rogue City (2023) і Robocop (1987)
Поєднання єдиної хорошої гри про Робокопа з найкращим фільмом про Робокопа може здатися дещо очевидним, але вислухайте. 2023 Rogue City — це справді варта уваги гра АА, яка ідеально передає відчуття Алекса Мерфі у футуристичному і криміналістичному Старому Детройті.
Частково те, що робить гру такою чудовою, полягає в тому, наскільки добре збережено тон оригінального фільму. У грі повно пасхалок, якими винагороджують прискіпливих глядачів.
9. Fallout і The Road (2009)
The Road дещо нагадує серію Fallout. Хоча фільму бракує легковажності, яка характеризує сатиричний характер гри, обидві властивості зображують подібний погляд на сувору реальність життя в постапокаліптичному світі. Справедливе попередження: The Road — один із найдепресивніших фільмів.
І гра, і фільм малюють похмуру картину того, як людство ставиться до кінця світу. Канібали й рабство є постійною загрозою, а також незмінною темою неможливості довіряти нікому.
8. Red Dead Redemption і The Wild Bunch (1969)
Серія Red Dead Redemption виглядає як любовний лист до всього жанру вестерну. Ви знайдете паралелі в таких фільмах, як «Хороший, поганий і потворний» (1966), «Непрощений» (1992), «310 до Юми» (1957), «Могильний камінь» (1993) і багатьох інших. Не починайте грати в ковбойські симулятори відкритого світу Rockstar, якщо не готові спуститися в західну кролячу нору!
У фільмі The Wild Bunch 1969 року дія відбувається під час загибелі американського Заходу, вона зображує групу розбійників, які пережили свій розквіт і хочуть звести рахунки.
7. Cyberpunk 2077 і Blade Runner 2049 (2017)
Хоча оригінальний «Той, що біжить по лезу» (1982) допоміг визначити жанр, довгоочікуване продовження 2017 року найкраще доповнює кіберпанк-рольову екшн-рольову гру з відкритим світом CD Projekt Red. У жанрі кіберпанку багато розмитих меж, тож можна стверджувати, що такі фільми, як «Привид в обладунках» і «Матриця», теж до нього належать.
Можливо, найпростішою причиною поставити 2077 і 2049 поруч є те, що вони є двома найкращими прикладами свого роду. Сучасний сюжет розповідає про футуристичний світ, спустошений екологічним колапсом, нерівністю та парадоксом високих технологій і низького життя.
6. Ghost of Tsushima і Seven Samurai (1954)
Не секрет, що симулятор самурая з відкритим світом Ghost of Tsushima від Sucker Punch Productions 2020 року натхненний роботами легендарного японського режисера Акіри Куросави. Той факт, що у грі є «Режим Куросава», який застосовує висококонтрастний чорний фільтр, має свідчити багато про що, але паралелі трохи глибші.
У грі представлена механіка дуелей віч-на-віч, про яку згадали розробники, згадуючи фільм Куросави «Санджуро» (1962) в інтерв’ю Entertainment Weekly. Але, мабуть, найкращим порівнянням є те, що вважається найкращим виходом режисера, «Сім самураїв» 1954 року, який став натхненням для головного героя гри.
5. Dead Space і Pandorum (2009)
Рімейк Dead Space 2023 року від EA є яскравим прикладом того, як має працювати рімейк відеоігор. Вірний оригіналу, візуально приголомшливий і страхітливий — це обов’язкова формула для будь-якого шанувальника науково-фантастичних жахів.
Pandorum 2009 року трохи менш привабливий, ніж Event Horizon (1997), але більше відповідає самотньому відчуттю гри, ніж Sunshine (2007), хоча всі вони варті уваги, якщо вам подобається такий жанр. Pandorum накопичує психологічний жах і їй вдається передати ті самі почуття, які відчуваєте, досліджуючи USG Ishimura в Dead Space.
4. The Last of Us і 28 Days Later (2002)
The Last of Us та її продовження — це класичні ігри про зомбі, дія яких відбувається у світі, який перетворився на руїну після події, що призвела до кінця цивілізації.
Британський фільм жахів 1998 року «28 днів потому» розповідає схожу історію, починаючи з культового кадру безлюдного лондонського Сіті, щоб швидко встановити сцену інфекції, яка спустошує населення.
Хоча дії цих історій відбуваються на протилежних сторонах Атлантичного океану, вони викликають надзвичайно схожі почуття. Існують також очевидні паралелі між персонажами, які мають швидко адаптуватися до світу, що змінився.
3. Indiana Jones і the Great Circle and Raiders of the Lost Ark (1981)
Протягом багатьох років було кілька ігор про Індіану Джонса, але жодна з них не була такою гарною, як захопливий симулятор 2024 року від професіоналів Wolfenstein Machine Games. У грі ви мандруєте світом у пошуках таємничих артефактів, розв’язуєте фантастичні головоломки та полюєте на нацистів із пістолетами. Ця гра дійсно гідна ліцензії Lucas Films.
Досконале озвучення змусить вас думати, що Гаррісон Форд сам увійшов до кабіни для запису. У грі є фірмова атмосфера, гарні декорації та досить великі відкриті території, які можна досліджувати у своєму темпі.
2. Alien: Isolation і Alien (1979)
Оригінальний «Чужий» суттєво відрізняється від фільмів, які слідували за ним. У той час як сиквел «Чужі» (1986) був більше бойовиком, а «Чужий 3» був просто нудним, дебют 1979 року був напруженим науково-фантастичним хорором. Це фільм, який ставить більше запитань, аніж дає відповідей, водночас змушуючи героїв почуватися безпорадною здобиччю, що досягає великого ефекту. Жодна гра не наблизилася до того, щоб відобразити суть того, що робить цей фільм таким чудовим, як Alien: Isolation 2014 року.
Ви гратимете роль Аманди Ріплі, доньки Еллен Ріплі, на борту покинутої Севастопольської космічної станції. Як її мати у фільмі 1979 року, ти як гравець відчуваєш себе майже безсилим порівняно з тим, що на тебе полює. Гра чудово відтворює низькотехнологічну естетику 1970-х років, завдяки якій оригінал був таким унікальним. Якщо ви справді сміливі, то можете зіграти у VR.
1. Red Faction Guerrilla і Total Recall (1990)
Ви можете вибрати будь-яку гру Red Faction, щоб порівняти її з шедевром Пола Верховена 1990 року Total Recall, але Guerrilla є найкращою. Хоча місце дії (Марс) є очевидною точкою порівняння, і фільм, і гра також використовують повстання робітників проти репресивного уряду як основну сюжетну точку.
Обидва вони також поділяють схожі стилі архітектури, дизайну транспортних засобів і зброї. Фішкою Guerilla є його руйнівне середовище, яке призводить до справді дивовижних фізичних ефектів і робить гру схожою на голлівудський блокбастер.
Читайте також на ProIT: Геймінг на Apple Vision Pro значно зросте, якщо вірити виробникам ігор.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!