Група осіб злила доступ до Sora, відеогенератора OpenAI, на знак протесту проти того, що вони називають подвійністю та відмиванням мистецтва з боку компанії. Про це повідомляє TechCrunch.
У вівторок група опублікувала на платформі розробників штучного інтелекту Hugging Face проєкт, імовірно пов’язаний із Sora API OpenAI, який ще не є загальнодоступним. Використовуючи свої маркери автентифікації (ймовірно, із системи раннього доступу), група створила інтерфейс, який дає змогу користувачам створювати відео за допомогою Sora.
Через інтерфейс групи будь-який користувач може створювати 10-секундні відео з роздільною здатністю до 1080p. Коли TechCrunch спробував, черга була досить довгою, але кільком користувачам на X вдалося завантажити зразки, більшість із яких мали візуальний водяний знак OpenAI.
Невдовзі інтерфейс перестав працювати. Можливо, OpenAI та/або Hugging Face скасували доступ.
Група стверджує, що через 3 години OpenAI тимчасово закрив ранній доступ Sora для всіх виконавців.
Чому група тестувальників злила Sora?
Представники групи стверджують, що OpenAI чинить тиск на перших тестувальників Sora, включно з червоними командами та креативними партнерами, щоб вони створювали позитивний наратив навколо Sora, і не в змозі справедливо компенсувати їхню роботу.
«Сотні митців надають неоплачувану роботу через тестування помилок, відгуки й експериментальну роботу для програми раннього доступу Sora для компанії вартістю $150 мільярдів. Ця програма раннього доступу, здається, спрямована менше на творче самовираження і критику, а більше на PR і рекламу», — написала група, яка називає себе Sora PR Puppets.
OpenAI Sora has been leaked@legit_rumors was the first to find this afaik. Creds to him pic.twitter.com/CBRv6ypcXQ
— Chubby♨️ (@kimmonismus) November 26, 2024
Також група стверджує, що компанія вводить в оману щодо можливостей Sora, тримаючи користувачів раннього доступу на короткому повідку. Вони кажуть, що кожен результат Sora має бути схвалений OpenAI перед публікацією і лише кілька авторів у програмі будуть відібрані для перевірки їхніх робіт, створених Sora.
«Ми не проти використання технології штучного інтелекту як інструменту для мистецтва. Якби були, нас, імовірно, не запросили б до цієї програми. Ми не погоджуємося з тим, як була розгорнута ця програма для виконавців і як інструмент формується перед можливим публічним випуском. Ми ділимося цим зі світом у надії, що OpenAI стане більш відкритим, більш дружнім до художників і підтримає мистецтво поза PR-трюками», — написали вони.
З моменту свого дебюту на початку цього року Sora зазнала технічних невдач, оскільки конкуренти у сфері створення відео гарячково намагалися її обігнати. Один зі співкерівників Sora Тім Брукс покинув OpenAI заради посади в Google на початку жовтня.
Головний спеціаліст із продуктів OpenAI Кевін Вейл сказав, що Sora стримується через необхідність удосконалити модель, правильно налаштувати безпеку/уособлення/інші речі та масштабувати обчислення. Оригінальна система, представлена в лютому, потребувала більше 10 хвилин обробки, щоб створити однохвилинний відеоролик.
Послідовність також була проблемою з ранніми ітераціями Sora. Режисеру Патріку Седербергу довелося згенерувати сотні кліпів, перш ніж вдалося отримати придатний для використання, оскільки моделі було важко підтримувати стилі, об’єкти та персонажів у відео.
Судячи з коду, виявленого користувачами X, витік видається турбо-варіантом Sora. Код також показує існування елементів керування стилем та обмежених параметрів налаштування.
Окрім технічних перешкод, останніми місяцями OpenAI поступився цінним партнерським полем конкурентам у створенні відео. У вересні Runway підписала угоду зі студією Lionsgate, відомій за фільмом «Джон Вік», на підготовку спеціальної моделі відео для каталогу фільмів Lionsgate.
Приблизно через тиждень Stability, яка розробляє власний набір моделей генерації відео, залучила режисера «Аватара» Джеймса Кемерона.
Повідомлялося, що на початку цього року OpenAI зустрічатиметься з кінематографістами та голлівудськими студіями, щоб продемонструвати Sora. Екс-технічний директор Міра Мураті також відвідала Канни, але компанія ще не оголосила про співпрацю з великим продюсерським домом.
Раніше ми повідомляли, що Meta додає голоси знаменитостей до свого чат-бота Meta AI в Instagram, WhatsApp і Facebook. Тепер можна спілкуватися з Meta AI і чути, як бот відповідає голосами зірок, серед яких Аквафіна, Джон Сіна, Джуді Денч та інші.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!