Українські ІТ-волонтери здійснили чергову успішну кібератаку на рф: знищено базу даних далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології «Планета», який збирав дані для російського міноборони. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
«Вказане російське державне підприємство федерального рівня займається прийомом та обробкою даних із супутників, а також забезпечує відповідною продукцією понад 50 державних суб’єктів: передусім – міністерство війни, генеральний штаб і служби мнс рф», – додали в ГУР.
Атаку здійснили кіберволонтери з групи «BO Team».
Наслідки цієї атаки руйнівні для ворожих серверів:
- Проникнення в базу даних центру дало змогу знищити 280 серверів, задіяних у загальній мережі.
- Обсяг знищеної інформації – близько 2 петабайт (200 мільйонів гігабайт) даних.
- Вартість втраченого росією цифрового масиву може становити щонайменше $10 мільйонів.
- Серед знищеного – метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували міноборони й мнс рф, роскосмос та низка інших відомств держави-агресора, а також – напрацьовані роками унікальні дослідження.
- Робота суперкомп’ютерів, якими обладнаний далекосхідний центр, паралізована й не підлягає відновленню у повному обсязі.
- Один такий обчислювальний девайс разом із програмним забезпеченням коштує $350 тисяч. В умовах жорстких санкцій проти росії повторно отримати такий софт фактично неможливо.
- Разом зі сховищами даних, серверами та комп’ютерами внаслідок кібератаки паралізовано системи кондиціонування і зволоження повітря, а також регулювання екстреного електроживлення будівлі центру.
Також у ГУР повідомили, що внаслідок атаки повністю відрізана від мережі російська станція в Арктиці на острові «Большевік», яка виконує важливі завдання у військовій сфері держави-агресора.
Загалом десятки стратегічних компаній рф, які працюють на «оборонку» і відіграють ключову роль у підтримці російських окупаційних військ, тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів, додали в ГУР.
Нещодавно ProIT повідомляв, що українські хакери опублікували дані понад 30 мільйонів росіян.
Раніше ProIT також розповідав, що українська ІТ-Армія паралізувала роботу російської 1С-Рарус.
Також ми писали, хто стоїть за атакою на «Київстар» та як Україна може протистояти хакерам.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!