ChatGPT мав величезний успіх, захопивши світ штурмом з моменту запуску в листопаді 2022 року із моделлю GPT-3.5. Але OpenAI усе ще не досягла прибутковості, підкреслюється у новій публікації New York Times.
За даними видання, інвестиційні документи свідчать про плани компанії щодо підвищення вартості платних облікових записів ChatGPT. Зокрема, протягом наступних 5 років планується багаторазове підвищення цін на платний сервіс ChatGPT Plus.
Згідно з інвестиційними документами, OpenAI прагне підвищити ціни на абонентську плату з нинішніх $20 на місяць до $44 протягом наступних 5 років, щоб досягти $100 мільярдів річного доходу у 2029 році. Підвищення цін почнеться з відносно скромного збільшення на $2 до кінця року.
Наразі платна версія ChatGPT пропонує доступ до моделей вищого класу, зменшує обмеження безкоштовної версії та надає доступ до інструменту створення зображень DALL-E. Хоча, звичайно, можливо, буде додано більше функцій, щоб зробити ціну привабливішою.
Необхідність підвищення цін цілком зрозуміла. Хоча документи показують, що цього року OpenAI очікує досягти $3,7 мільярда річних продажів ($2,7 мільярда від ChatGPT Plus і $1 мільярд від інших технологічних компаній, які використовують її продукти), вона все ще очікує загальних збитків у розмірі приблизно $5 мільярдів через витрати на персонал, оренду та захмарну вартість обслуговування.
Навіть прихильники ChatGPT можуть відмовитися платити $44 на місяць за послугу, але важливо пам’ятати, що це прогнозована ціна на 2029 рік. Враховуючи неймовірні досягнення ШІ за останні 2 роки, справедливо припустити, що ChatGPT буде зовсім невпізнанним через 5 років. На той момент він цілком може виявитися незамінним для своїх користувачів.
Ціноутворення OpenAI зрештою залежатиме від того, що витримає ринок, адже подвоєння вартості продукту не означає автоматично подвоєння доходу. Вищі витрати на підписку не закриють фінансову прогалину, якщо кількість підписників різко знизиться внаслідок запровадження високих цін. Іншими словами, амбіція може полягати в досягненні $44 на місяць до 2029 року, але компанія може бути змушена погодитися й на менше.
Незважаючи на збитки, фахівці оптимістичні щодо перспектив OpenAI, як і слід було очікувати. Зі зростанням щомісячного доходу на 1700% з початку 2023 року до серпня цього року в інвестиційних документах передбачено потроєння доходу до $11,6 мільярда 2025 року та $100 мільярдів до 2029 року. Це цифра, яка поставила б компанію на один рівень із сьогоднішніми доходами Nestlé і Target. Поточні пошуки фінансування спрямовані на залучення до $7 мільярдів. OpenAI наразі оцінюється у $150 мільярдів.
Для звичайних користувачів ChatGPT продовжує регулярно отримувати нові функції. Так, минулого тижня для платних абонентів з’явився розширений голосовий режим, який поєднує обробку тексту, зображення та аудіо для швидшої й ефективнішої відповіді.
Раніше ми повідомляли, що OpenAI випустила o1 — свою першу модель зі здатністю до міркування.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!